додому освіта В області працює початкових шкіл, у яких навчається менше десяти учнів

В області працює початкових шкіл, у яких навчається менше десяти учнів

673

В нашій області зараз працює 79 початкових шкіл, у який навчається менше десяти учнів. А це негативно впливає на якість освіти, та й утримувати таку школу надзвичайно дорого, кажуть в обласному управлінні освіти, проте про закриття тієї чи іншої школи мова поки що не йде, оскільки для цього треба мати відповідні умови та отримати згоду територіальних громад.

220 початкових шкіл зараз працює на Тернопільщині. З них 25 має п'ятеро і менше учнів, а 54 школи області відвідує від 6 до 9  дітей. Такої великої кількості початкових шкіл нема в жодному з регіонів України, кажуть в обласному управлінні освіти.

– Для прикладу, Кіровоградська область має 17 початкових шкіл, наші сусіди чернівчани не більшу кількість мають, Крим має 8, а в нас є 220 шкіл. Якщо взяти, наприклад, кошти, які були в 2012 році виділені на той чи інший навчальний заклад і порівняти з тим, яка би мала бути кількість профінансовано з розрахунку 7100 помножити на кількість дітей, тоді в нас виходить дуже велика різниця. В нас вартість дитини в різних школах, малокомплектних особливо, коливається від 15 і навіть до 35 тисяч, – розповідає начальник управління освіти Тернопільської облдержадміністрації Іван Запорожан.

Учні великих шкіл цих коштів недоотримують, кажуть в обласному управлінні освіти, це не дозволяє створити добру матеріально-технічну базу, а отже забезпечити якісною освітою.

– Це повинні зрозуміти громади, це повинні зрозуміти батьки. Якщо ми хочемо дійсно якісної освіти, ми повинні все робити для того, щоб дитина більше часу була у школі, щоб вона працювала з учителем, щоб вона розвивалася. Адже це не секрет, що у маленьких школах десь соціалізація дитини вона проходить, – каже Іван Запорожан.

Сім дев'ятирічних шкіл на Тернопільщині відвідує менше двадцяти учнів, 26 шкіл має від двадцяти 1 до 30 учнів, і 28 шкіл, у яких менше 40 дітей. Що стосується загальноосвітніх середніх шкіл, то тут теж недобір. У 43 школах області навчається менше сотні школярів.

– Якщо є можливості підвезення, якщо забезпечені нормальні умови у тій школі базовій, то чому наприклад би не погодитися, щоб дитина дійсно вчилася у класі. Ми маєм приклад, навіть вчора ми відвідали один з районів, але коли ми приїжаємо 2 школи, які на півора кілометра розміщені одна від одної – там середня, там дев'ятирічна, там майже умов немає, там умови набагато гірші, ніж у середній школі, – розказав Іван Запоожан.

Прийняти рішення і закрити школу обласне управління освіти не має права, та і мова про це поки що не йде, каже Іван Запорожан. Аби закрити збитковий для держави заклад, потрібна згода, насамперед, територіальної громади, до якої та чи інша школа належить.