додому духовність В обласному краєзнавчому музеї діє виставка “Мистецтво і релігія у філателістичних виданнях”

В обласному краєзнавчому музеї діє виставка “Мистецтво і релігія у філателістичних виданнях”

518

"Мистецтво і релігія у філателістичних виданнях" – виставку під такою назвою представили у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї відомі марколюби Василь Дідух і Богдан Хаварівський. Присвячена виставка 1025-літтю Хрещення Русі. Конверти, марки, поштівки відображають святині Тернопільщини, Київщини, Чернігівщини, а також видатні духовні постаті.

Виставка у краєзнавчому музеї Тернополя складається з трьох розділів: "Україна – спадкоємиця Київської Русі", "Дерев'яні храми України" та "Святині Тернопільщини і видатні постаті краю".  На огляд представили чимало рідкісних, унікальних експонатів.

Василь ДІДУХ, співавтор виставки "Мистецтво і релігія у філателістичних виданнях": " Є тут самі такі перші марки. Це Володимир Великий 19 рік і це в Ясенях це 39 рік, яка мала обіг всього два дні. Тільки на марках України є дві святині. Це Зарваниця і Почаївська лавра. І ще на одній з марок Чернігівщини також є дві святині. А так показують соняшники, поля".

Чимало зібраного матеріалу присвячено відомим постатям Тернопільщини: Йосифу Сліпому, Івану Пулюю. У експозиції є також підбірки марок, конвертів і поштівок, які  видані до тисячоліття хрещення Київської Русі. Походженням вони із-за кордону: з Канади, США, Аргентини, Австралії та Австрії.  Унікальну виставку зможуть побачити і за межами Тернопільщини.

Валерій МАТВЕЄВ, голова Тернопільської обласної організації Асоціації філателістів України: "Ця виставка буде не тільки експонована в нас у Тернополі. Ми впевнені у тому, що ми її виставимо у Львові, на всеукраїнській виставці в 2014 році. І наша слава, наша робота буде оцінена  не тільки мешканцями Тернополя і Тернопільської області".

Це вже дев'ята виставка філателії у Тернополі. А щоб митсецтво не занепадало, марколюби закликають городян навчати філателії дітей.

Богдан ХАВАРІВСЬКИЙ, співавтор виставки "Мистецтво і релігія у філателістичних виданнях": "Коли ви маєте своїх дітей, онуків, то купуйте їм марки. Бо так сталося, що Україна вільна, а десь філателія занехалася. А це унікальна річ. Це мініатюра, мистецтво, спорт, космос, релігія. Це не тільки оплата. Це йдуть частини України в різні куточки світу".

28 липня в Україні ввійдуть в обіг нові поштові блоки. Україна, Республіка Білорусь та Російська Федерація уклала угоду про випуск блоків, присвячених 1025-літтю хрещення Київської Русі.

Степан БАРНА, історик, депутат Тернопільської обласної ради: "Яка країна світу так відзначає християнство, прийняття християнства, як український народ. Напевно, жодної країни в світі такої нема. І це є свідченням глибокої віри, любові до тих традицій, віри до Господа Бога, які були закладені багато-багато століть, а може і тисячоліть тому".