додому культура В обласному архіві – виставка “Тернопіль. Сьогодення і минуле”

В обласному архіві – виставка “Тернопіль. Сьогодення і минуле”

492

З нагоди 473-ї річниці від Дня заснування Тернополя та 69-ї з Дня визволення в Тернопільському Державному архіві області відкрили виставку графічних творів Нікаса Почаївського "Тернопіль. Сьогодення і минуле".

У виставці графічних робіт Нікаса Почаївського "Тернопіль. Сьогодення і минуле" поєднані дві епохи: часи колоніального панування та період становлення Тернополя.

– Виставка називається "Тернопіль. Сьогодення і минуле". Тернопіль той, в якому ми зараз проживаємо – красивий, з цікавими будинками, пам'ятками архітектури. Ну і той Тернопіль, який ми вже втратили, який існував до 1944 року, – розказує директор Державного архіву в Тернопільській області Юрій Гумен.

Нікас Почаївський – псевдонім автора виставки, справжнє ім'я – Микола Гілевський. Графік працює над кожною роботою близько 5-6 днів. На виставці "Тернопіль сьогодення і минуле" представлені копії графічних робіт Нікаса Почаївського, в оригіналі вони набагато більші. А взагалі в творчому доробку митця більше 50 графічних робіт.

ЧИТАТИ ЩЕ: 15 квітня – День визволення Тернополя

Архітектура старого Тернополя пов'язана чітко з європейським напрямком, з їх здобутками, їх цивілізацією. Чому? Тому, що колись я працював в Дрездені над реставрацією старих фасадів будинків, які були зруйновані під час війни. Коли я приїхав в Тернопіль, я зрозумів, що повторюються ті самі елементи архітектурні, я ніколи раніше на це не звертав уваги. А вже коли приїхав, то побачив, що це дійсно європейське місто, – каже автор виставки графічних творів "Тернопіль сьогодення і минуле" Нікас Почаївський.

Виставка графічних творів Нікаса Почаївського "Тернопіль. Сьогодення і минуле" триватиме в Державному архіві Тернопільщини впродовж місяця.

ЧИТАТИ ЩЕ: В обласному архіві – документальна виставка "Весна народів" про скасування кріпацтва в Галичині