додому культура В краєзнавчому музеї Тернополя вже 10 років збирають власну Шевченкіану

В краєзнавчому музеї Тернополя вже 10 років збирають власну Шевченкіану

274

Багатий на шевченківські події 2014-й рік продовжує відкривати українцям національного генія. Тривають заходи до 200-річчя Тараса Шевченка і на Тернопільщині. Всеукраїнська науково-краєзнавча конференція "Тарас Шевченко в контексті світової культури" відбулась в обласному краєзнавчому музеї.

Про Кобзаря у цій виставці розповідає кожен документ, книга та фото.

– В краєзнавчому музеї вже 10 років поспіль збирається своя Шевченкіана. І на сьогодні вона складає близько 1000 одиниць збереження, – розповіла заступник директора з наукової роботи Тернопільського обласного краєзнавчого музею Наталія Чеканова.

Те, про що мовчать експонати, обговорюють вголос учасники Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції.

– Сьогодні ми зібралися на Всеукраїнську науково-краєзнавчу конференцію "Тарас Шевченко в контексті світової культури". Чому такий обшир? Тому що Шевченко є прозаїк, поет, музикант і співак зрештою непрофесійний, геній. І хочемо, чи ні, але мусимо вертатися до поезії, яка 170-150 років тому була написана, але ті слова сьогодні актуальні, – говорить директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею Степан Костюк.

У залі – науковці, освітяни, школярі. Саме наймолодшим намагається прищепити любов до творчості Шевченка директор другої школи Тернополя.

– Ми знаходимо у нього відповідь на всі запитання. Що таке духовність, хто такий істинний громадянин, що таке праця, людинолюбство, нація, громадянство, патріотизм. Це все ми знаходимо в Шевченка, – вважає директор ЗОШ №2 Тернополя Інна Іванюк.

Не всі думки, які звучать на наукових конференціях, зрозумілі 7-класникам, погоджується директор. Проте на те і є питання, щоб шукати на них відповідь. Тому своїм школярам вчитель обов'язково пояснює незрозумілі слова і вчить їх не просто декламувати, а розуміти суть поетичних рядків Шевченка. Зараз вони як ніколи об'єднують українців. В музеї обіцяють, такі зустрічі триватимуть. В жовтні тут планують провести другі "Шевченківські читання" з нагоди 200-річчя поета.