Головна духовність В християн розпочався Страсний тиждень – останній перед Великоднем

В християн розпочався Страсний тиждень – останній перед Великоднем

191

В християн розпочався Страсний тиждень – останній перед Великоднем. В цей час люди згадуються останні дні земного життя Христа, його розп'яття і поховання. Християни дотримуються найсуворішого посту. Кожен день Страсного тижня наближує до урочистої події – Світлого Христового Воскресіння.

Останній тиждень Великого посту – час приготування до Світлого Христового Воскресіння. В понеділок християни згадують про Йосифа, що був проданий своїми братами в рабство. У вівторок Страсного тижня в читаннях розповідають, як Христос навчав у Єрусалимському храмі і люди вважали Його пророком. Велика середа – день передання Ісуса на страждання і смерть. Особливо важливими вважають останні три дні перед Великоднем – Великі четвер, п'ятниця і субота. У кожен з них на службах читають уривки з Євангелія, що розповідають про страждання Христа. У ці дні віряни дотримуються суворого посту,  "заради страждань Христових", яких Він зазнав за гріхи людства.

– Церква наголошує на строгому пості, це перше, що має бути дотримано кожним, крім тих людей, які дійсно не можуть – хворі, діти маленькі, студенти, які дійсно мусять харчуватися. Строгий піст обов'язковий, хто там вже не може, то хай їсть, але Великодна п'ятниця – сама вода або хліб і вода, так само в середу, – пояснює священик Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці отець Орест Павліський.

Страсна п'ятниця – найскорботніший день християнського календаря. Люди цього дня приступають до Плащаниці.

– Митрополит дуже гарно казав одного разу: "Запрошую Вас у Великодну п'ятницю прийти не тільки до Плащаниці, а й сісти біля гробу, постояти, помолитися біля гробу Господнього." Це відбувається один раз в рік, це наш обов'язок прийти до Плащаниці. Традиція перенеслася в сучасний світ, коли біля людей, які померли, ми залишаємося певний час. Подібно Ісус Христос, коли буде лежати в гробі, ми прийшовши до Плащаниці зможемо залишитися з ним наодинці. Церкви будуть відкриті всюди цілу ніч, – каже отець Орест.

 А завершиться Страсний тиждень в суботу, після опівночі, коли християни вітають один одного радісним "Христос воскрес!", сповіщаючи прихід головного християнського свята.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here