додому духовність В християн почався один із чотирьох найважливіших постів у році

В християн почався один із чотирьох найважливіших постів у році

676

Сьогодні в християн почався один із чотирьох найважливіших постів у році. Його називають Великим постом: триватиме він аж до Воскресіння, яке цього року православні і греко-католики відзначатимуть спільно двадцятого квітня.

Церква розпочинає Великий піст такими словами молитви: „Почнімо радісно час посту! Віддавши себе подвигові духовному, очистьмо душу, обмиймо тіло і стримуймося в їжі, і від усяких пристрастей, насолоджуючись духовними чеснотами. Зростаючи в них любов’ю, сподобимося всі побачити всечесні Страсті Христа Бога і святу Пасху в духовній радості”. Піст – це вияв духовного єднання з ближніми. Він виховує співстраждання й спонукає поспішати на допомогу.

– У Пості діло милосердя має свою особливу значимість, не зможе людина робити якусь жертву до того часу, поки не усвідомить собі, що роблячи добро комусь іншому, вона робить добро сама собі, робить добро Ісусові, – пояснює адміністратор Парафіяльного храму Пресвятої Тройці в Зарваниці отець Володимир.

Великий піст є найкращою нагодою для обновлення душі. Це час молитви за себе, за інших, за народ і Церкву, час, коли просять прощення в Бога, ближніх, а також прощають.

– Господь прощає, він є милосердний для кожного, скільки би то разів в нашому житті не відбувалося, він завжди нас приймає, приймає такими, як ми є. У покаянні відбувається доповнення нашої розмови, нашої молитви, нашого спілкування з Богом, – говорить отець Володимир.

Правдивий піст, кажуть священики – це зміна серця людини, його відкритість до Бога і ближніх в дусі любові. Завершиться Піст напередодні Воскресіння, яке православні і греко-католики святкуватимуть цього року спільно 20 квітня.