додому надзвичайне В Івачеві територію, де б мали відпочивати люди, огородили і займалися там...

В Івачеві територію, де б мали відпочивати люди, огородили і займалися там браконьєрством

603

На території природо-заповідного фонду в Івачеві Тернопільського району, де, згідно з договором оренди, земельна ділянка мала б використовуватися для культурно-оздоровчих цілей та організації спортивного рибальства, браконьєри займалися промислом риби. Цієї ночі орендаря зловили на гарячому. Чоловік сітками ловив рибу. Збитки  сягнули більше 2,5 тисяч гривень. Працівники «Тернопільрибоохорони»  подали матеріали в суд та прокуратуру за браконьєрство та нецілове використання земельної ділянки.

На території природо-заповідного фонду в Івачеві земля, згідно з договором оренди, який видала Зборівська райдержадміністрація на 30 років, мала б використовуватися для культурно-оздоровчих цілей та організації спортивного рибальства. Тобто, тут мали б облаштувати пляжі, встановити лежаки для людей та пірси для рибалок. Натомість тут займаються браконьєрством. Територія огороджена, доступу люди сюди не мають.

– Загорожа тут незаконна, якщо в нього навіть є договір оренди і він в 2005 році, даний на 30 років, він дійсний, хоч це не оригінал, ми бачимо копію, то загорожа тут не мала б бути. Тут біля води проходить старе русло річки, дуже цікавий кльов риби, там залишки старого русла, великий карась там клює. Неодноразово поступали скарги, чому даний громадянин, маючи договір оренди, загороджує дану ділянку і не пускає сюди рибаків. Це робити він не має права. Бо в нього в договорі прописано для культурно-оздоровчих цілей та організації спортивного рибальства, чому він стільки років забороняв тут ловити,  а зараз ми його зловили з сітками. Для таких моментів він і притримував закриту територію, – пояснює начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об'єщик.

Працівники «Тернопільрибоохорони»спільно з представниками громадськості спіймали орендаря на гарячому. Чоловік разом з напарником ловили рибу сітками.

– Пів 5 ранку, коли вони вже поверталися з уловом, я перескочив через цей паркан, пан Білінський був тут, я його взяв, а другий його напарник сховався в буді, ми його знайшли приблизно через годину, бо він як людина павук сховався під стелею. Був тут ще один товариш, але він дуже солодко спав, судячи з того алкоголю, який був на столі, сон був міцний. Він пропонував гроші, він пропонував домовитися, порішати. Я категорично відмовився і сказав, що нічого і ні з ким рішати не буду, – розповів член обласної Федерації риболовного спорту Руслан Ангел.

Орендар говорити на камеру відмовився. В Івачів приїхали представники Тернопільської самооборони, автомайдану, Федерації риболовного спорту, Товариства мисливців та рибалок. Люди не розуміють хто мав право віддати в оренду територію природо-заповідного фонду.

На території загородженої ділянки бачимо споруду з фундаментом, проводити капітальне будівництво тут орендар не мав права, кажуть в «Тернопільрибоохороні».  А за браконьєрство орендарю та його напарнику загрожує штраф в розмірі від 340 до 680 гривень. Також доведеться заплатити на кожну зловлену рибу, а це ще більше 2,5 тисяч. Матеріали про браконьєрство та нецільове використання земельної ділянки працівники «Тернопільрибоохорони» направили в прокуратуру та суд.