додому суспільство В’язнів в Україні утримуватимуть краще – пенітенціарну систему країни планують реорганізувати

В’язнів в Україні утримуватимуть краще – пенітенціарну систему країни планують реорганізувати

461

В'язнів в Україні утримуватимуть краще. Пенітенціарну систему країни планують реорганізувати згідно з Указом Президента і відповідно до Концепції державної політики у сфері реформування Державної кримінально-виконавчої служби України, прийнятим восьмого листопада цього року. Пенітенціарники Тернопільщини такому указу відверто радіють, адже існуюча система виконання кримінальних покарань та попереднього ув’язнення сформовано ще за радянських часів.

Павло Лосик, начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області: "Всі установи виконання покарань, а тим паче слідчі ізолятори, потребують великого реформування відповідно до європейських вимог. Тобто стоїть питання, що дана концепція максимально повинна привести нас до вимог Європейського комітету проти тортур – відповідно і до вимог європейського законодавства.
 
Основні зміни, які стосуються Концепції державної політики у сфері реформування кримінально-виконавчої служби, яку затвердив Президент, стосуватимуться покращенню умов утримання ув'язнених, а саме – перехід від казарменного проживання до блочної системи, коли у одній кімнаті не 30-40 ув'язнених, а близько 4-х, покращення медичного обслуговування (наразі тут на одного ув'язненого державою виділяється 23 копійки), модернізація засобів охорони в'язнів та модернізація підприємств при місцях позбавлення волі.
 
Павло Лосик, начальник управління Державної пенітенціарної служби України в Тернопільській області: "Ця програма розрахована на 4 роки. На цю програму протягом 4-х місяців Кабінетом Міністрів буде розроблена відповідна фінансова програма. Ми очікуємо, що вже з 2013 року відповідно ця програма буде в дії, і ми почнемо робити реальні кроки відповідно до даного Указу. Що це значить? Ми проаналізували, що по установі виконання покарань в цілому на область для цієї програми нам потрібно біля 40 мільйонів коштів. Тобто в рік на область потрібно десь 8 мільйонів".
 
Головне, аби заплановані зміни фінансувалися державою без підривів, адже нині пенітенціарна система в Україні недофінансована на 42% від потреби.
 
TV-4