додому суспільство В армію, ймовірно, востаннє набирають на строкову службу

В армію, ймовірно, востаннє набирають на строкову службу

441

Служити у Збройних силах України за контрактом стає краще, втім охочих стати солдатом-контрактником, принаймні на Тернопільщині, не надто побільшало, кажуть в обласному військовому комісаріаті. Призов на строкову службу в Україні, ймовірно, з наступного року припинять. Зосередяться ж на поповненні війська виключно контрактниками. Аби охочих бути професійними солдатами вистачало, у Збройних силах України умови для військовослужбовців за контрактом намагаються покращити.

Андрій Миськів, заступник військового комісара з виховної роботи Тернопільського обласного військового комісаріату: "Порівняно з минулим роком ми призиваєм приблизно на 100 чоловік менше строковиків. Це означає, говорить про те, що більше армія переходить на контрактну основу, на професійну основу. Зараз казарми, в яких раніше проживали строковики, переобладнуються під гуртожитки для контрактників. І сімейні гуртожитки, і гуртожитки для холостяків. І в цих казармах буде надаватися житло для контрактників,тому що ми розумієм, що найом житла сьогодні дорогий".

Військовослужбовці-контрактники після 10 років в армії матимуть право на безкоштовне отримання житла. Воночас солдатам-контрактникам поступово підвищують грошове забезпечення. Нині мінімальна зарплатня тих, хто лише вступає на службу за контрактом, – дві тисячі сто гривень.

Андрій Миськів, заступник військового комісара з виховної роботи Тернопільського обласного військового комісаріату: "З 1 січня 2014 року воно знову ж таки буде ще раз підняте ще на 20%, це приблизно буде десь 2400 гривень і так воно буде підніматися десь на момент настання 1 липня 2014 року. Військовослужбовець, який тільки призвався в Збройні сили, мінімальне грошове забезпечення буде становити три тисячі гривень. Як для нашого західного регіону, я вважаю, що це не є зовсім погані гроші. Дальше грошове забезпечення піднімається, тому що кожен рік – це плюс виплачується за вислугу, плюс за посади оплачується, вище посада – вище грошове забезпечення".

Втім, на контрактну службу в армії на Тернопіллі нині не надто поспішають, визнає Андрій Миськів. Відповідно до плану з нашої області цьогоріч поповнити Збройні сили мали 330 контрактників, та поки що їх всього 85.

Андрій Миськів, заступник військового комісара з виховної роботи Тернопільського обласного військового комісаріату: "А чому не хочуть служити хлопці зараз в Збройних силах? Ну, тому що привикли, я рахую, що виховані так, що не привикли до дисципліни, не привикли до порядку".

Попри це у військкоматі сподіваються, що зі скасуванням в Україні строкової служби та покращенням умов для професійних військових кількість охочих служити у Збройних силах за контрактом зросте.