додому благоустрій Увесь Тернопіль захистять червоними лініями

Увесь Тернопіль захистять червоними лініями

346

Увесь Тернопіль захистять червоними лініями, які визначають, де можна або не можна проводити певні будівельні роботи. На замовлення міської ради державний науково-дослідний інституту проектування міст “Дніпромісто” уже  розробив детальну карту з червоними лініями усього Тернополя. Документ має на меті захистити старі будинки, які є надбанням нашого міста, і спланувати, у яких напрямках  Тернопіль може розвиватися.

Тернопіль завершує розробку містобудівної документації одним із перших в Україні. Ще у 2010-му затверджений генеральний план міста, далі пройдені наступні етапи – прийнятий історико-архітектурний опорний план, затверджені міською радою червоні лінії центральної частини міста, а усього міста в цілому   готові до розгляду на сесії. Основний етап, який буде поданий на громадське обговорення – план зонування території міста. Червоні лінії проводили з урахуванням давності споруд, їхньої вартості, історичної та культурної цінності.  Розробили документ, аби захистити старі будинки, які є надбанням нашого міста, і   спланувати, у яких напрямках  Тернопіль може розвиватися.

Василь Бесага, головний архітектор Тернополя: "Суть містобудівної документації – впорядкування забудови в місті, визначені межі щодо вуличної мережі, інженерних комунікацій і межі тієї, що юридичні і фізичні особи можуть проводити будівництво. Для того і розробляється цей план".

 Останній генеральний план був затверджений у 80-му, до нього лише вносились певні корективи. Ним досі і керувались. За цей час у Тернополі відбулось чимало змін. Багато об'єктів і територій приватизували.  В новому проекті усе враховано.

Василь Бесага, головний архітектор Тернополя: "Генеральнимй план корегується раз в п'ять років. Пропозиції можуть подаватися протягом року в управління або в органи місцевого самоврядування. Ці пропозиції розглядаються, щоб внести зміни, подається на сесію міської ради, рада застверджує ті зміни, дають пропозиції Діпромісту. Це раз в 5 років".

План червоних ліній  розроблений лише для магістральних вулиць і стосується будівель з фундаментом. Роботи над усією містобудівною документацією планують завершити до кінця жовтня і оприлюднити на сайті міської ради, як і план захисту "Громадянська оборона".