Головна Новини Успіння Пресвятої Богородиці і храмовий празник в Тернополі

Успіння Пресвятої Богородиці і храмовий празник в Тернополі

507

vlcsnap-2015-08-28-17h16m37s164Сьогодні Успіння Пресвятої Богородиці, а в Тернополі – храмовий празник. Уже традиційно в Греко-католицькому храмі, що на вулиці  Острозького, відбулася Архієрейська Служба Божа. На святкову літургію сьогодні прийшло чимало як тернополян, так і гостей міста.

День смерті Пресвятої Богородиці називається в нашій Церкві Успінням, бо її тіло після смерті не зазнало тління, але одразу з душею було взяте до неба. Немає історичних даних, як довго Божа Мати ще перебувала на землі після Христового Вознесіння, ані коли, де і як Вона померла, бо про це у Євангелії нічого не йдеться. Згідно з переказами, в Успіння Пресвятої Богородиці усі апостоли знову зібралися разом. Прощаючись Діва Марія просила їх не плакати, а радіти тому, що вона відходить до Бога. По молитві вона тихо спочила. Для тернополян Успіння особливе свято, бо відзначаємо сьогодні ще й храмовий празник.

– Для мене це дуже велике свято, для мене  Марія – Богородиця, заступниця, я завжди покладаюся на неї.

– Матір Божа, яка дала життя Ісусові, який дає нам натхнення, віру, надію. Я думаю, якщо всі будуть вірити глибоко в це, то все нас буде прекрасно. Треба пережити це терпіння, може і Його нам дав Бог як покуту за краще життя для наших дітей, онуків, для вього народу. Я молюся за воїнів, от сьогодні перед Богородицею стала і прошу, Матінко Божа, дай їм хоч сьогодні один день спочинку.

– Це свято для душі. Свято Пречистої дуже велике, воно шанується по всі Україні. Українці повині всі і до церкви ходити і Богу молитися, одне одному помагати і робити все для того, щоб було добре в нас в Україні, – кажуть тернополяни.

На Успіння святять воду та квіти.

– Зберігаються квіти. В мене в селі колись ще в дитинстві, якщо померла людина ці квіти свячені ставили до гробу. А так це рахується як оберіг ці квіти, оберіг матері Божої.

Після  Богослужіння обласна влада нагородила трьох бійців  5 Окремого батальйону Добровольчого Українського Корпусу «Правого Сектору». Бійцям вручили нагрудний знак «За оборону Донецького аеропорту» за проявлену особисту мужність, стійкість та рішучість, виявлені при виконанні військового обов’язку в умовах, пов’язаних з ризиком для життя.

.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here