додому освіта Уроки на березі річки проводять у тернопільській школі

Уроки на березі річки проводять у тернопільській школі

463

Стіни надихають. Так про свій навчальний заклад кажуть учні десятої школи Тернополя. А все завдяки вчителю образотворчого мистецтва і художньої культури Тетяні Осіповій. Педагог прикрасила стіни школи своїми малюнками, а клас мистецтвознавства перетворився на мистецьку студію посеред галявини на березі річки.

Клас мистецтвознавства у десятій школі Тернополя навіть мало подібний на клас, у класичному значенні цього слова. Він більше схожий на мистецьку галерею. Парти розміщені у формі амфітеатру, а довершують загальну картину зображення пір року. Квіти навколо струмка, який мчить через усе приміщення кудись далеко за обрій. У цьому кабінеті дітей навчають музики і образотворчого мистецтва. А самі учні кажуть, у такій атмосфері творити дуже легко:

– Цей клас не схожий на інші. Він яскравий, різнобарвний, кольоровий. Тут усе нагадує, що ми знаходимося у мистецькій світлиці.

Тетяна Осіпова у десятій школі  втілила мрію батька, який ще 25 років тому клас для вивчення мистецтва уявив саме таким. 3D-зображення створила вже Тетяна Анатоліївна. Але на цьому педагог не зупинилася. Тепер у школі розмальовані також стіни у коридорі.

Тетяна Осіпова, вчитель образотворчого мистецтва і художньої культури школи №10 Тернополя: "Знаєш, як малювати, і натхнення є, коли приходить тисяча дітей, і батьки дивляться, і гарний настрій. І ви бачили сьогодні на уроці, як діточки натхненно співають. Це є гарний стимул. Зелений колір переважає, усі кольори веселки, для натхення, для сміливості. Це формує їхні смаки. Я так сподіваюся, вони бачать, що можна сміливіше відноситися до того життя і реалізовувати свої плани не так, як всі. Нестандартно".

У школі розповідають, звичні стенди не викликають у дітей захоплення, а от малюнки, навпаки: дарують гарний настрій і створюють атмосферу свята. Тетяна Осіпова каже, малює не просто рукою, а душею і серцем.

Тетяна Осіпова, вчитель образотворчого мистецтва і художньої культури школи №10 Тернополя: "Попередніх ескізів, як це роблять художники, не існує. Це малює серце. От я дітям кажу, що серце, світло і рука сама буде це робити. Робиш перші мазки і от самостійно, через тебе протікає світло, якась думка прекрасна. Хтось, не знаю природа, Господь через тебе малюють. От це дійсно таке спонтанне малювання".