Головна освіта Уроки на березі річки проводять у тернопільській школі

Уроки на березі річки проводять у тернопільській школі

347

Стіни надихають. Так про свій навчальний заклад кажуть учні десятої школи Тернополя. А все завдяки вчителю образотворчого мистецтва і художньої культури Тетяні Осіповій. Педагог прикрасила стіни школи своїми малюнками, а клас мистецтвознавства перетворився на мистецьку студію посеред галявини на березі річки.

Клас мистецтвознавства у десятій школі Тернополя навіть мало подібний на клас, у класичному значенні цього слова. Він більше схожий на мистецьку галерею. Парти розміщені у формі амфітеатру, а довершують загальну картину зображення пір року. Квіти навколо струмка, який мчить через усе приміщення кудись далеко за обрій. У цьому кабінеті дітей навчають музики і образотворчого мистецтва. А самі учні кажуть, у такій атмосфері творити дуже легко:

– Цей клас не схожий на інші. Він яскравий, різнобарвний, кольоровий. Тут усе нагадує, що ми знаходимося у мистецькій світлиці.

Тетяна Осіпова у десятій школі  втілила мрію батька, який ще 25 років тому клас для вивчення мистецтва уявив саме таким. 3D-зображення створила вже Тетяна Анатоліївна. Але на цьому педагог не зупинилася. Тепер у школі розмальовані також стіни у коридорі.

Тетяна Осіпова, вчитель образотворчого мистецтва і художньої культури школи №10 Тернополя: "Знаєш, як малювати, і натхнення є, коли приходить тисяча дітей, і батьки дивляться, і гарний настрій. І ви бачили сьогодні на уроці, як діточки натхненно співають. Це є гарний стимул. Зелений колір переважає, усі кольори веселки, для натхення, для сміливості. Це формує їхні смаки. Я так сподіваюся, вони бачать, що можна сміливіше відноситися до того життя і реалізовувати свої плани не так, як всі. Нестандартно".

У школі розповідають, звичні стенди не викликають у дітей захоплення, а от малюнки, навпаки: дарують гарний настрій і створюють атмосферу свята. Тетяна Осіпова каже, малює не просто рукою, а душею і серцем.

Тетяна Осіпова, вчитель образотворчого мистецтва і художньої культури школи №10 Тернополя: "Попередніх ескізів, як це роблять художники, не існує. Це малює серце. От я дітям кажу, що серце, світло і рука сама буде це робити. Робиш перші мазки і от самостійно, через тебе протікає світло, якась думка прекрасна. Хтось, не знаю природа, Господь через тебе малюють. От це дійсно таке спонтанне малювання".

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here