додому Новини Уродженка Тернопільщини Марія Хлян стала срібним призером чемпіонату Європи з важкої атлетики

1007

Уродженка Тернопільщини Марія Хлян стала срібним призером чемпіонату Європи з важкої атлетики у хорватському Спліті. Цим видом спорту дівчина займається одинадцять років, сім з яких входить до збірної команди України. Після успішного виступу на чемпіонаті Європи спортсменку відпустили на заслужений відпочинок до рідного Скалата.

Вперше Марія Хлян прийшла до тренажерного залу ще у 2009-му році. Прикладом стали друзі, які займалися важкою атлетикою, після недовгих тренувань дівчина виступила на чемпіонаті області, здобула там перемогу і пішло-поїхало – сміючись розповідає Марія.

– Мені сподобалось. Перші змагання, емоції,пішла далі тренуватися. Батьки були проти і я деколи втікала, був чемпіонат у Запоріжжі, як стала четвертою чи п’ятою, і я приїхала додому, тренувалася і іскорка загорілася. Почала виступати, вигравати, – розказує майстер спорту України міжнародного класу з важкої атлетики Марія Хлян.

У 2008-му році Марія стала майстром спорту з легкої атлетики. Такий титул отримати через трохи більше року тренувань – це хороший результат у сфері спорту. У 2010-му юна спортсменка уже стала учасницею Національної жіночої збірної України з важкої атлетики. За сім років у професійному спорті було всяке – досягнення, і виснажливі тренування. Особливо важко стає тоді, коли починаються травми, але треба йти до кінця, бо воно вже тягне – каже Марія. Нещодавно спортсменка повернулася із Чемпіонату Європи, який проходив у Хорватії. Виступаючи у ваговій категорії до 69 кг, Марія Хлян набрала у сумі двох вправ 225 кг (99+126) і стала другою – срібною призеркою України.

Усвідомлення того, що вона посіла призове місце на чемпіонаті Європи, до Марії прийшло вже у літаку, коли дівчина летіла в Україну. Зараз вона провела святкові дні із рідними у Скалаті та попри заслужений відпочинок – все ж займалася у спортзалі, щоб не втратити фізичну форму, і вже зовсім скоро уродженка Тернопільщини, срібна призерка чемпіонату Європи з важкої атлетики повернеться в Київ на тренувальну базу національної збірної, аби тренуватися і добиватися ще кращих результатів.