Головна суспільство Урочистості з нагоди 9 травня у Тернополі пройшли без провокацій та без...

Урочистості з нагоди 9 травня у Тернополі пройшли без провокацій та без символіки

409

Без жодної радянської, комуністичної, нацистської, партійної символіки та без провокацій відбулися урочистості з нагоди 9 травня у Старому парку Тернополя. Чимало людей прийшло вшанувати пам'ять загиблих у Другій Світовій війні. І привітати тих, хто залишився живий.

Напередодні Тернопільська міська рада оголосила 8 і 9 травня у тернополі Днями жалоби за загиблими у Другій світовій війні. В місті обмежили будь-які святкові заходи, приспустили прапори. Про проведення масової акції 9 травня у Старому парку  офіційно заявку до міліції подала лише спілка ветеранів-афганців. О 10:30 афганці поклали квіти до пагорбу Слави.

– Сьогодні ми вшановуємо загиблих у Другій Світовій війні, сьогодні ми згадуємо своїх дідів і прадідів, які ціною власного життя захистили нашу Україну від німецько-фашистської чуми. Ми, ветерани Афганської війни, є фактично правонаступниками цих людей, які загинули на війні. Ми завжди пам'ятаємо ці подвиги, і доки буде битися наше серце, ми завжди пам'ятатимемо цих людей, – говорить голова Тернопільської обласної організації української Спілки ветеранів Афганістану Сергій Лісовий.

Ветеранів Великої Вітчизняної війни залишилось не так багато. В 1945-му вони рахували дні до перемоги у війні, а тепер з нетерпінням чекають та сподіваються, що доживуть до наступного 9 травня. Квіти до Пагорба Слави поклали й ветерани. Вони прийшли без жодної символіки.

– Ми віддамо дань сьогодні цим, що лежать під обелісками – це молоді хлорпці, наші ровеснинки, дехто молодший, дехто старший нас, – каже голова ради ветеранів Тернополя Ольга Старченко.

Загалом урочистості у парку Слави 9 травня відбулися спокійно,охорону громадського порядку в Тернополі забезпечують понад 400 міліціонерів.  Ще 150 правоохоронців знаходяться в резерві. Обласна міліція спільно з громадськими організаціями, автомайданом, самообороною вночі на Тернопільщині виставили блок-пости, ретельно перевіряли усіх, хто в'їжджав у місто, вели реєстрацію, хто виїжджав.

– Інформація, яка поступає з районів Тернопільщини, то фактично спокійно. Ми взяли під охорону всі меморіальні кладбища, взяли пам'ятні знаки, де люди загинули. На цю хвилину все спокійно, я думаю, це перше 9 травня, коли не має протистояння політичного і кожен може прийти спокійно і покласти квіти в парку Слави, – розказує начальник УМВС України в Тернопільські області Василь Облещук.

В зв'язку з напруженою ситуацією в Україні тернополянам радять бути пильними не піддаватися на будь-які провокації.

– Нам поступає за добу на лінію 102 більше 10 повідомлень щодо можливих провокацій і підозрілих осіб, ми оперативно виїжджаємо і реагуємо. Інформація, яка б нас зацікавила, не поступала, але така активна позиція громадян дає позитивні результати, – каже Василь Облещук.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here