додому Новини Упродовж березня у Вікіпедії проходив конкурс “Місяць Тернополя”

Упродовж березня у Вікіпедії проходив конкурс “Місяць Тернополя”

1335

З метою створення та покращення статей у Вікіпедії про Тернопіль та все, що з ним пов’язано, упродовж березня проходив конкурс “Місяць Тернополя”. Нагородження переможців у різних номінаціях, до прикладу “За найповнішу статтю про вулицю міста”, та відкриття виставки переможців конкурсів “Вікі любить Землю” і “Вікі любить пам’ятки” відбулось у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї 8 квітня.

Нагородження відбулось у номінаціях “За найповнішу статтю про вулицю міста”, “За найповнішу статтю про пам’ятку культурної спадщини”, “За найповнішу статтю про особистість, котра пов’язана з Тернополем”, “За найкращу світлину Тернополя” вікіпедистів-переможців нагородили дипломами та сувенірами від Вікімедіа Україна та Тернопільської міської ради.

– Дуже тішуся, що 25 учасників брали участь у цьому конкурсі. Принаймні, третина написаних статей є досить добре написані. Найбільше було написано про людей, які були уродженцями Тернополя. Завдяки цьому конкурсу долучились нові автори статей, – розповідає організатор “Місяць Тернополя” Микола Василечко.

Вікімедіа Україна – це громадська організація, яка сприяє розвитку Вікіпедії. Їхня мета – підтримувати можливості кожного вільно створювати інформацію і знання, обмінюватися ними і мати доступ до них.


– Дуже приємно, що ” Місяць Тернополя” організований не Вікімедіа Україна, а звичайними вікіпедистами. В першу чергу, паном Миколою і іншими волонтерами, які до цього долучилися. Це все вони зробили самі. Самі подивились про що ще треба написати про Тернопіль. Про які вулиці, які будівлі. Про яких людей, пов’язаних з Тернополем. Про його історію, про все решта, – говорить член ГО ” Вікімедіа Україна” Максим.

Протягом акції спільнописання було створено понад 300 статей, поліпшено майже сто двадцять, створено 42 категорії, завантажено 90 світлин, також додано кілька видань до Вікіджерел. Один із переможців конкурсу “Місяць Тернополя” – вікіпедист Дмитро Логуш, нікнейм якого Бучач-Львів. Каже, попри те, що більше знайомий із містами свого псевдо, про Тернопіль почав писати бо зацікавився його історією.

– Доволі цікава історія, і досить подібна, і трагічна доля забудови Тернополя, і допустимо Бучача, бо Львів – він вцілів. Тільки Бучач постраждав дуже сильно в Першу світову, а Тернопіль в другу світову і теж фактично від московських військ, – каже переможець конкурсу Дмитро Логуш.

Також під час дійства у виставковій залі Тернопільського обласного краєзнавчого музею буде відкрито виставку світлин, що перемогли в конкурсах “Вікі любить пам’ятки” та «Вікі любить Землю”. На них представлені фото, що отримали найвищі оцінки журі та стали переможцями в номінаціях “Найкраще фото конкурсу” та “Найкраще фото області”.