додому суспільство Упівець з Криму переїхав жити у Тернопіль, бо це святе місто

Упівець з Криму переїхав жити у Тернопіль, бо це святе місто

415

Сьогодні тернополяни зустрічали 88-річного Володимира Чермошенцева – в минулому вояка Української Повстанської Армії, який багато років жив у Бахчисараї в Криму. Нині, через переслідування, чоловік прийняв вольове рішення – переїхати жити до Тернополя. Чому саме до Тернополя? Бо Тернопіль – святе місто, каже пан Володимир.

Ворог народу – так нині називають пана Володимира у рідному Бахчисараї. Ворог якого народу, каже дідусь? Бо майже півстоліття чоловік приховував правду про своє життя: ще підлітком він став вояком УПА, воював за Україну, зазнав переслідувань, сидів у в"язниці 10 років. Росіянин за національністю, українець та націоналіст за духом.

– З 16 років я був в УПА, потім були гоніння. 

Чоловік каже, на референдум не ходив, бо це було збіговисько, а не референдум. Росіяни переодягались у самооборону, і намагались переконувати людей, іноді й силою, йти голосувати. 

– Росіяни переодягались, казали, що вони з самооборони, казали, що вони місцеві. Дуже нам допомогли татари. Кричали Слава Україні, але сили було дуже мало, – пригадує Володимир Чермошенцев, який переїхав з Криму до Тернополя.

Чоловіку погрожували, через те, що він "бандерівець". Кілька днів тому пан Володимир твердо вирішив їхати з Криму. Чому до Тернополя? Бо Тернопіль святе місто, переконаний дідусь.

– Бо тут був початок УПА. Тут люди знають, що таке Україна, – каже пан Володимир.

Поки Володимира Чермошенцева вирішили поселити у санаторії "Медобори". Згодом, знайдуть для нього постійне місце проживання.