Головна Новини Унікальний корабель “Юрій”, який курсує Дністровським каньйоном, розпочав сезон подорожей

Унікальний корабель “Юрій”, який курсує Дністровським каньйоном, розпочав сезон подорожей

955

vlcsnap-2016-04-25-17h01m47s193Унікальний корабель “Юрій”, який курсує Дністровським каньйоном, розпочав сезон подорожей. Він сконструйований так, що може пливти по мілині. Це розробка українських вчених та гордість вітчизняного судноплавства. Наразі тільки тут пропонують комфортний відпочинок на Дністрі: гребти не потрібно, а ночувати – у каютах зі світлом та інтернетом.

Корабель “Юрій” відправляється із порту Раковець, що на Львівщині. Стає на воду він вже четвертий рік поспіль. Судно – унікальне. Його називають гордістю українського судноплавства.

– Кораблик зроблений з надлегких матеріалів і за допомогою гребного колеса він здатний проходити мілини в 20 см, що дуже є добре для річки Дністер, адже вона також дуже сильно мілка, – розповідає керівник “Дністер-круїзу” Яна Желябіна.

Розробив корабель український винахідник Юрій Шпіцер спільно із київськими колегами. Він не раз сплавлявся Дністром і дійшов висновку, що комфортних варіантів подорожі каньйоном, де не треба було б гребти та жити в палатках, немає. Кілька років чоловік працював над розробками корабля, велику увагу приділив гребному колесу, яке дозволяє йому рухатись по мілині. Там, де ми пливемо, максимальна глибина сягає двох метрів. Переважно ж – йдемо по воді не глибше метра.

– Коли сильний вітер, то його трошки може розвернути. Бо він так як плоскодонний йде, в нього немає кия. В лодках моторних та інших кораблях є кий, він собі може йти спокійно, – пояснює капітан корабля “Юрій” Ярослав Пинзар.

Керувати кораблем капітан дозволяє навіть найменшим його пасажирам. Запевняє, це нескладно. Сезон для корабля “Юрій” розпочався другого квітня і триватиме допоки дозволятиме погода – десь до листопада. Та навіть зміни погодніх умов для подорожей – не завада. В каютах є світло, опалення та інтернет. У сонячні дні на борту можна засмагати чи гойдатись в гамаку.

Та найголовніше у мандрівці “Юрієм” – неперевершені краєвиди. Дністровський каньйон, яким він курсує, входить до семи природних чудес України. Корабликом можна пришвартуватись до берега, половити рибу, позбирати ягоди чи подивитись на пам’ятки архітектури.

Одна із наших зупинок – водоспад “Дівочі сльози” біля села Ісаків Івано-Франківської області. З порослих мохом скель стікає безліч маленьких струмочків, що утворюють мініатюрний водоспад. Вони, збираючись разом, утворюють струмок, що збігає аж до самого Дністра. Поки ми на водоспаді – шеф-кухар вже подбав про те, аби ми не лишались голодними. Страви готують на вогні.

– Це страви з прикарпатської кухні, а також страви, які є виключно нашими. В нас є короп, по-дністровськи називається, який готує тільки наш шеф-повар. Також є шашлики, є плов, представлені різні нарізки, – каже Яна Желябіна.

На кораблику найбільше побувало туристів з Тернопільщини, Франківщини, Києва, та Східної України.

 

Коментарі

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here