додому Головні Унікальну операцію на серці провели в Тернополі

Унікальну операцію на серці провели в Тернополі

815

У Тернопільській обласній клінічні лікарні провели заміну аортального клапана через судинний доступ за методикою TAVI. Ця операція особлива тим, що не потрібно робити розріз на грудній клітці. Пацієнт проходить набагато легшу реабілітацію, не потрібно обмежувати себе у фізичних навантаженнях, термін перебування у стаціонарі коротший.

«По суті, головна мета операції – через малесенький судинний доступ, зазвичай через стегнову артерію, через спеціальний інтродюсер провести до серця спеціальний саморозкривний біологічний клапан. Спочатку балоном руйнують власний аортальний клапан, а тоді по провіднику вводять біопротез таким чином, що він займає необхідну позицію, розкривається і починає функціонувати. Також важливо, що з часом, коли протез зношується, виконувати TAVI можна повторно», – зауважує завідувач інтервенційної радіології Богдан Маслій.

Кому підходить операція TAVI?
– Людям похилого віку.
– Пацієнтам, яким протипоказані відкриті операції – з важкими супутніми захворюваннями, високим анестезіологічним ризиком.
– Пацієнтам зі зниженою мобільністю, у яких в силу захворювань опорно-рухового апарату чи залишковими явищами після перенесеного інсульту період реабілітації буде ускладнений.