Головна культура Унікальна пісня на слова Шевченка та музику Бетховена – у репертуарі співачки...

Унікальна пісня на слова Шевченка та музику Бетховена – у репертуарі співачки Оксани Мухи

2029

Шевченко сучасний. Твори Кобзаря декламують і переспівують. Львів'яни пішли ще далі. У репертуарі української співачки Оксани Мухи – унікальний твір – поєднання слів Тараса Шевченка та музики Бетховена.

Про таких кажуть знамените гайдаївське, щоправда, неповне "спортсменка, красуня". Талановита львів'янка Оксана Муха співає все життя, але, зізнається, не завжди для загалу. Її перша аудиторія була уявною.

– Пригадую, що я мріяла співати, я собі дитиною стояла між кімнатами на порозі, співала в вітальню і уявляла, що там оперний театр. І співала пісню "Чом ти не прийшов", від початку до кінця, потім поклон був. Але дивно, що я ніколи про це батькам не розповідала. І коли пішла в школу музичну, потрапила на скрипку, – пригадує українська співачка Оксана Муха.

Скрипці за свої музичні вміння вдячна досі, і грати доводиться дотепер, проте голосу від Бога навіть за талановитою грою не заховаєш. Питання "Що співати?", каже Оксана, не поставало ніколи. Відповідь була однозначною: зі всіх сторін дівчину оточувала українська народна пісня. Ще дошкільнятком закохалась у творчість Квітки Цісик – американської співачки українського походження. Нині вже сама виконує її твори. Тому не випадково першим і успішним для неї став Міжнародний конкурс українського романсу ім. Квітки Цісик, в якому здобула гран-прі.

На звання "другої Квітки" Оксана не ображається, адже й справді багато чого почерпнула у творчості легендарної артистки. Хоча й сама Оксана Муха – неординарна особистість: глибока, чуттєва, емоційна. Саме це і намагається передати, виконуючи унікальний твір, над яким працював Григорій Міняйло – поєднання "Місячної сонати" Бетховена та вірша "Зоре моя вечірняя" Шевченка.

– Слухаючи "Місячну сонату, він почав наспівувати "Зоре моя", шукати мелодію, запропонував, що може це зробити, запитав, чи можу я виконати. Ми шукали мій діапазон, як він може політ думки розвинути. А вже потім, коли твір створили, ми сидимо і говоримо, що Бетховен не чув вже, коли її

В таких глибоких творах люди повинні найперше почути зміст, а не просто гарну пісню, тому ідея поєднання українських авторів з мелодіями світових класиків матиме продовження, каже Оксана. І сподівається, що продовженням її музичної сім'ї стане маленький син Данилко, для якого годинами може співати "Танцювала риба з раком".

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here