Головна суспільство Умови тримання осіб в спецустановах органів внутрішніх справ не повністю відповідають законодавству

Умови тримання осіб в спецустановах органів внутрішніх справ не повністю відповідають законодавству

222

Прокуратура області разом із фахівцями контролюючих органів та представниками правозахисних організацій провела комплексні перевірки в установах пенітенціарної служби, спецустановах органів внутрішніх справ та спецпалатах закладів охорони здоров’я.

У цих установах, підсумовують, загалом додержуються конституційні права ув’язнених, засуджених та адмінарештованих щодо надання їм правової допомоги, забезпечення нормою жилої площі, режимних вимог, надання психіатричної допомоги, гарантій проти запобігання тортур та іншого жорстокого поводження тощо.

Водночас, виявили і ряд порушень, які стосуються матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення ув’язнених і засуджених, їх лікування, застосування до засуджених заохочувальних норм (умовно-дострокового звільнення та заміни невідбутої частини покарання більш м’яким).

Не повністю відповідають вимогам національного законодавства та міжнародним нормам і стандартам умови тримання осіб в спецустановах органів внутрішніх справ. Адміністраціями установ виконання покарань та попереднього ув’язнення УДПтС України в області повільно усуваються порушення у сфері охорони праці та безпеки виробництва, природоохоронного та протипожежного законодавства.

За наслідками перевірок, аби усунути ці порушення, органи прокуратури області внесли керівникам установ пенітенціарної служби, спецустанов органів внутрішніх справ та закладів охорони здоров’я 41 документ прокурорського реагування.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here