додому Новини Укриття у школах на Тернопільщини: чому область не отримує на їх облаштування...

Укриття у школах на Тернопільщини: чому область не отримує на їх облаштування гроші від держави

1179

Повномасштабна війна в Україні змусила переглянути багато аспектів життя, зокрема й систему освіти. Безпека дітей – це найвищий пріоритет, тому важливо мати надійні укриття у школах і садочках. Держава нині виділяє кошти на обладнання укриттів, однак пріорітетні зараз регіони прифронтові.

На Тернопільщині ж облаштовують сховища за гроші із місцевих бюджетів. Оскільки вимоги до укриттів щоразу змінюються – вони потребують постійних вкладень.

У Білецькій громаді в дитячому садочку виховують понад 140 дітей. Збудували заклад за 9 місяців у 2021 році. Однак уже через рік Росія розпочала повномасштабне вторгнення. І для освітнього процесу постали нові виклики. Потрібно дбати про безпеку дітлахів. Тому нещодавно тут облаштували укриття.

“Дане укриття обладнане інтернетом, обладнане витяжками, обладнане санвузлами. Це для того, щоб діти мали можливість під час тривоги мати умови нормальні для виховного процесу і для навчання”, – каже Петро Бабій, начальник відділу освіти Білецької сільської ради. 

Відповідальна за дистрибуцію матеріалів: Ірина Запотічна