Головна культура Українські та іноземні документальні фільми покажуть на мандрівному фестивалі “Docudays”

Українські та іноземні документальні фільми покажуть на мандрівному фестивалі “Docudays”

489

vlcsnap-2015-11-25-16h33m05s212Українські та іноземні документальні фільми, яких ми не побачимо по телевізору, можна переглянути на мандрівному Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини “Docudays”. Їх покажуть у кількох районних центрах області та в Тернополі. Розпочнеться фестиваль 26 листопада.

Унікальні документальні фільми зможуть переглянути мешканці Тернопільщини із 26 листопада до 13 грудня під час мандрівного Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини “Docudays”.

– Ми можемо показати ці фільми тільки в цих часових рамках, і не виключено, що більше тих фільмів і не будуть показувати, бо це пов’язано з авторськими правами, – розповідає регіональний координатор фестивалю Володимир Ханас.

– Сюжети і тематика фільмів, які ми представимо, буде дуже різноманітною. Фільми є і українського виробництва, іноземного. Але мені здається, що з кожного з тих сюжетів ми можемо робити якісь корисні висновки, виходячи з тієї ситуації, яку ми маємо в Україні зараз, – говорить регіональний координатор фестивалю Олександр Степаненко.

Формат фестивалю передбачає не лише перегляд фільмів.

– Досить цікаво в подальшому після завершення перегляду фільму почути думки людей, якесь обговорення можливо, – зауважує регіональний представник Уповноваженого ВР України з прав людини Володимир Шевченко.

Спілкування опісля фільму організатори називають важливою складовою. Необхідно, щоб люди розуміли, що ті ж події кожен тлумачить по-різному, що інакодумці не повинні ворогувати. Мешканці області зможуть переглянути понад 20 фільмів. Їх показуватимуть у Тернополі, Зборові, Теребовлія, Бережанах, Великих Бірках. Географію фестивалю на Тернопільщині місцеві координатори в майбутньому планують розширювати. Поки ж для цього немає відповідних умов.

– В селах люди відчувають дефіцит культурного продукту і культурного спілкування. Бібліотеки не опалюються, клуби не опалюються і представити фестиваль часто складно з огляду на технічні умови, – каже Олександр Степаненко.

В рамках фестивалю “Docudays” також заплановані виставки та круглі столи.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here