додому АТО Українська діаспора Польщі привезла для українських військових тканину для камуфляжів та теплої...

Українська діаспора Польщі привезла для українських військових тканину для камуфляжів та теплої білизни

609

vlcsnap-2014-09-01-18h46m35s19Допомогають військовим і українці з-за кордону. Українська діаспора в Польщі та й самі поляки не залишаються байдужими. Вони ще з часів майдану – Революції Гідності – долучаються до різноманітних акцій. Цього разу музиканти з Польщі – ансамбль “Відимо” та співачка з Кракова Сусанна – вирішили підтримати ініціативу тернопільських активістів і привезли для українських військових тканину для пошиття камуфляжів та теплої білизни. Така допомога є дуже вагомою, кажуть в Самообороні майдану.

Близько 50 метрів камуфляжної тканини та 70 кілограмів тканини для пошиття теплого одягу привезли сьогодні представники української діаспори з Польщі. Українці з-за кордону ще з початку революції Гідності допомагають чим можуть. Цього разу об’єдналися музиканти. На прохання тернопільських активістів, через соцмережі побачивши про негайну потребу в тканині, відгукнулися і допомогли українським військовим.

– Наш ансамбль, котрий називається “Відимо” з Сянока та співачка із Кракова Сусанна, тут є і українська музика і польська музика, вирішили підтримати ініціативу пані Лілі. Ми порозмовляли з учасниками ансамблю і вирішили, що 100 платівок наших призначимо для потреб українського війська. Сусанна теж так вирішила. Почали ми цю цеглинку розповсюджувати, ще не все розповсюдили. Але першу частину, яку могли – привезли, – говорить керівник ансамблю “Відимо”, яка допомогає українським  військовим Маріанна Яра.


– Дівчата з Польщі відгукнулися на наш заклик, що потрібна і камуфляжна тканина, щоб пошити форму і, крім того, щодня 2-3 хлопців звертається до нас, з проханнями про теплу білизну. Ночі там дуже холодні, хлопці мерзнуть і не тільки хлопці, завжди забуваємо за дівчат. Як почали рахувати, то на “Азов” – 15 комплектів жіночого одягу потрібно, теплої білизни. Привезли дуже хорошу високоякісну тканину, бавовняну з начосом. Для мене це дуже важливо, бо хлопці не будуть мерзнути. Тканина міцна, хороша. Дякую, – каже представник штабу самооборони Лілія Мусихіна.

Українців підтримують також поляки, допомагають всім чим можуть, організовують благодійні концерти, збирають ліки та необхідні військовим речі у церквах, каже Маріанна Яра.

– Великий поляк Єжи Гедройц сказав одного разу: “Нема незалежної Польщі, без незалежної України”. Тому до нашої акції також долучилися наші друзі поляки. Ми хочемо, щоб наші хлопці вижили, щоб наші хлопці вернулися додому живими і здоровими. Бо вони зараз стоять на сторожі не лише України, а на сторожі Європи. Бо ми, може, ще зараз цього не розуміємо, але не дай Боже, якщо перейдеться рубіж, ціла Європа встане і тоді почнеться третя світова, борони нас Боже.

Українці з-за кордону допомагатимуть військовим і надалі. Такі акції продовжуватимуть.