Головна Новини Україна зібрала найвищий за всю історію урожай пшениці

Україна зібрала найвищий за всю історію урожай пшениці

289

vlcsnap-2014-08-08-18h43m18s162Україна зібрала  найвищий за всю історію урожай пшениці. Про це заявив директор українського гідрометеоцентру Микола Кульбіда.  Інші озимі і ранні культури теж матимуть високу врожайність. Найнижчий врожай буде в тих регіонах, які постраждали від засухи: частково Херсонська, Запорізька області. Висока серпнева температура може негативно вплинути на врожай кукурудзи і помідорів, а позитивно – на темпи проведення жнив. Жнивує і Тернопільщина. За сприятливої погоди за тиждень-півтора планують віджнивувати.

У сільгосппідприємстві “Агрон”, що в Товстолузі Тернопільського району – гаряча пора. Спати ніколи, відпочивати – теж. Усі знають – серпневий день рік годує. Погода сприяє і урожай тішить.

– Дуже приємно, що цього року за моєї такої ще молодої кар’єри ми ще такого врожаю не мали. Завдячуючи і погоднім умовам, і Господу Богу, що так сталося, – розповідає виконавчий директор сільгосппідприємства Юрій Березовський.

У господарстві лише ріпак підвів – врожайність дещо упала від пізніх весняних заморозків. Решта культур вродили на славу.

– Гарний зібрали урожай ячменю озимого, середній урожай 55 з гектара, гарний урожай зібрали ярого ячменю – під 70, – говорить головний агроном сільгосппідприємства Володимир Новосад.

– А пшениця як зародила?

– Пшениця? На окремих полях і 70, і 75 центнерів з гектарів. Я маю надію, що і 85. Маю на це поле надію.

Гаряче і на тоці. Тут уже місяць працюють у безперервному режимі, бо знають – Україна потребує хліба.

– Сьогодні ми ставимо на перший план збір врожаю і хочемо. щоб був спокій у нашій державі. Ми на задній план ставимо всі свої емоції і хочемо миру і спокою, – каже Юрій Березовський.

З аграріями у жнивну пору спілкувалась Галина Мацейків. Програму “Сільський календар” дивіться на каналі TV-4 у неділю, 10 серпня о 10:00.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here