додому Новини Українці по всьому світу одночасно співатимуть молитву за Україну

Українці по всьому світу одночасно співатимуть молитву за Україну

1263

Українці по всьому світу одночасно співатимуть молитву за Україну. Духовний гімн українців “Боже великий, єдиний” виконають у п’ятдесяти локаціях світу та у ста місцях нашої країни. Дійство проведуть у День Незалежності, 24 серпня. Помолитись за Україну закликають і тернополян.

“Молитва за Україну” – урочистий музичний твір, відомий також під назвою “Боже великий, єдиний, нам Україну храни” або як церковний гімн України. У 1885 році музику на неї написав Микола Лисенко, слова – Олександр Кониський. Саме цей духовний гімн 24 серпня українці по всьому світу виконають одночасно.

-Цією молитвою, яка буде линути з глибини наших сердець, ми будемо просити Господа Бога за краще майбутнє українського народу, наших родин, близьких, друзів, які проживають в Україні і за межами України.

-Приймають участь такі країни, як Італія, Іспанія, Австралія, Канада, США. У США 4 чи 5 локацій. І в ту хвилину у кожного буде різна година, але ми звіримо годинники, щоб ніхто не спізнився на хвилинку пізніше, на хвилинку раніше. І отаким чином виконаємо молитву, яка прогримить на всю земну кулю, – каже співорганізатор “Синхронної всесвітньої молитви за Україну” АНДРІЙ КОСТЮК.

У Тернополі молитву розпочнуть о 6 вечора. Натомість, в Автралії у цю мить буде 1 ночі, а в Канаді – дев’ята ранку. Однак час для українців не перешкода, адже вони вірять силу спільної молитви і запрошують до неї і тернополян.

Синхронну молитву виконають у п’ятдесяти локаціях світу і ста місцях України. У Тернополі захід відбудеться в Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Борогодиці о 18.00.