додому суспільство “Українці покажуть Заходу, як вони мирно можуть поводитись, щоби міняти цей уряд”...

“Українці покажуть Заходу, як вони мирно можуть поводитись, щоби міняти цей уряд” – українка із Нью-Йорка

342

Кореспондент TV-4 Максим Мукомела  у Києві поспілкувався із українкою із Нью-Йорка Уляною Супрун. Вона розповіла, чому прилетіла на Батьківщину, як ставиться до розгону київського Євромайдану та чому важливо вийти на майдан.

"Ми побачили по телебаченню і читали в пресі, що діється в Україні, знов піднімається майдан. Знову українці боряться за свої права, як європейські люди, за права людини жити по вільному, по своєму. Побачили, що потрібна підтримка, бо вже наприкінці тижня бачили, що менше людей приходить.

Прилетіли в п'ятницю, прийшли на майдан, були з людьми. Пішли спати, вранці збудилися, і почули про ті страшні події, які були на майдані, що побили студентів, молодих людей, які лише хотіли висловити своє бажання на європейське життя, а їх побили і вигнали з майдану.  То ми разом зі своїми українськими братами і сестрами на рідній землі, і хотіли стояти і показати світові, що ми є європейська держава, що ті, які побили студентів, це не є якісь наші люди. Це банда. Їх повинен нарід скинути із влади. Західний світ, як демократичний світ, повинен стати разом з людьми на вулиці, опозицією, щою змінити уряд, щоб закликати до нових виборів.

Цього тижня завтра і позавтра в Україну приїжджають наші західні міністри закордонних справ на переговори. Українці тут в Україні їм покажуть, яке життя вони хочуть, як вони мирно можуть поводитись, щоби міняти цей уряд. І західний світ може подивитись, послухати людей, і я сподіваюся, що як вони поїдуть назад до своїх держав, що українці там будуть на них впливати, і що вони побачать, що діється тут в Україні, і що вони змінять свою поставу в Америці, я знаю, ідуть петиції до Білого Дому, щоб пітримати це, що діється в Україні, щоб Януковича і його банду більше не пускати в Америку, з ними не мати переговори. Але я сподіваюся, що це не закінчиться тим, я сподіваюся, що західні уряди в Канаді, в Америці, мій чоловік з Канади, то я маю з ними також зв'язки, що вони будуть виступати з українцями разом, можуть бути навіть посередниками між українськими опозиціонерами, між урядом, щоб вони якось зійшлись разом.

І треба переговори мати. Дуже важливо, щоби люди виходили, але, як бачили вчора, у Верховній Раді нема досить голосів, щоб скинути цей уряд. Мусять бути нові вибори, мусить бути нова верховна рада, щоб ми могли якось змінити цей Уряд, і щоб Україна пішла на ту сторону, до Європи замість на другу сторону."