додому здоров'я Українці-гіпертоніки можуть отримати ліки зі знижкою

Українці-гіпертоніки можуть отримати ліки зі знижкою

566

Мешканці Тернопільщини, які страждають від підвищеного тиску, можуть отримати ліки зі знижкою. В Україні працює програма з часткового відшкодування вартості медикаментів для цієї категорії хворих. Аби скористатися нею треба відповідний рецепт від лікаря.

1 червня минулого року в Україні та на Тернопільщині зокрема стартував пілотний проект державного регулювання цін на ліки для людей з гіпертонічною хворобою. Вже в листопаді лікарі почали виписувати рецепти на такі препарати.

– Для людей, які стоять на обліку з гіпертонічною хворобою, з артеріальною гіпертензією, бо є супутня патологія, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря чи лікаря кардіолога за випискою рецепту і з тим рецептом підійти в аптечний пункт чи заклад для реалізації препаратів. Хворому відпускають медикаменти по знижках, а держава тоді аптечним закладам компенсовує ті ціни, – розповідає перший заступник начальника головного управління охорони здоров'я Тернопільської ОДА Лідія Чайковська.

До пректу залучили людей з гіпертонічною хворобою, бо найбільшу смертість в світі та в Україні реєструють від гострої серцево-судинної патології, пояснює Лідія Чайковська. Наразі на Тернопільщині медики виписали більше ста двадцяти тисяч рецептів на препарати, які люди з гіпертонічною хворобою можуть отримати зі знижкою.

– Кошти є, кошти поступили в область. Ми навіть йшли таким чином, щоб роздавати ці рецепти, ходити по хатах, бо не всі люди знають. Прохання до мешканців Тернопільщини, хто перебуває на обліку з приводу артеріальної гіпертензії чи гіпертонічної хвороби, підійти до свого сімейного, дільничого лікаря, за випискою і отоварити цей рецепт у аптечному закладі, – каже Лідія Чайковська.

На Тернопільщині, каже Лідія Чайковська, налічується більше 270 тисяч людей з  гіпертонічною хворобою.