додому освіта Українські ВИШі оприлюднили списки зарахованих на навчання за держзамовленням. Контрактників наберуть до...

Українські ВИШі оприлюднили списки зарахованих на навчання за держзамовленням. Контрактників наберуть до 25 серпня

512

Вступна кампанія 2013 завершується. У минулі вихідні вищі навчальні заклади оприлюднили списки зарахованих на навчання за державним замовленням.  Абітурієнтів, які готові платити за навчання, зарахують до 25 серпня.

Найспекотніший період у житті цьогорічних абітурієнтів минув. Ті, хто набрав найбільшу кількість балів і лідирував у рейтингу – зарахований на державну форму. Приймальні ж комісії підбивають перші підсумки. Списки зарахованих у Тернопільському національному технічному університеті оприлюднили ще ввечері у суботу, 10 серпня.  У виші розповідають, вступна кампанія цього року пройшла спокійно і без збоїв.

Роман Лещук, відповідальний секретар приймальної комісії ТНТУ ім.І.Пулюя: "Працювала система "Конкурс". Ми передавали дані у Єдину державну базу, а вже з неї дані експортували у систему "Конкурс". Вступники бачили свою позицію у рейтинговому списку, бачили хто подав оригінали, рекомендації, зарахування. І ще один "плюс" – це система "Електронний вступ". Це дозволило вступникам подати електронну заяву навіть не приходячи в університет і вже тільки прийти подати оригінали документів".

Іван Процків документи подавав у три вищих навчальних заклади: два – у Тернополі і один – у Чернівцях. У списках Іван себе не знайшов, але рішення про майбутнє навчання уже прийняв.

Іван Процків, абітурієнт: "Піду на контракт".

Марія Процків, мама абітурієнта: "Має шанси у Чернівецькому університеті. Але хочемо у Тернополі, бо ближче додому. Зараз добиратися тяжко".

Останній етап вступної кампанії – зарахування на платне навчання за гроші юридичних або фізичних осіб.

Роман Лещук, відповідальний секретар приймальної комісії ТНТУ ім.І.Пулюя: "Необхідно обов'язково прийти і пошукати себе у рейтинговій відомості і побачити, що ви справді рекомендовані на навчання за контрактом. І подати оригінали у відбіркову комісію і вже після цього, як буде виданий наказ на зарахування укласти договір".

Укласти договір на платне навчання можна до 25 серпня.