додому Новини Українські молочні продукти можуть подорожчати

Українські молочні продукти можуть подорожчати

428

Протягом місяця у Верховній Раді мають затвердити мінімальну закупівельну ціну на молоко. Один із законопроектів, наприклад, передбачає підняття ціни до 3 гривень за літр. Чи знають про можливе здорожчання продавці та покупці тернопільських ринків, дізнавалась наш кореспондент Юлія Судомир.

Ціна на українські молочні продукти може зрости на 20-30%. Причина – збільшення Верховною Радою мінімальної закупівельної ціни. Поки що це лише законопроект. Якщо за нього проголосують, то подорожчання не уникнути, прогнозують експерти. Продавці молокопродуктів, що  торгують на центральному ринку Тернополя, від нас про це почули вперше.

– Ціни які були такі і залишились, абсолютно не подорожчало і не подешевшало. Як продавали сметану сепараторну по 30 гривень, а збирану по 20, так і продаєм. Сир 20 гривень за  кілограм жирний, 15 нежирний. Масло – 60 гривень кілограм. Масло робиться з сепараторної сметани, сметана 30 гривень літр. Відповідно треба 1,5 літра на кілограм масла, – розповідає продавець молокопродуктів пані Люба.

Те, що молочні продукти влітку подорожчають на кілька гривень, на ринку не заперечують, але стверджують: це явище сезонне, і ціна на гривню-дві зростає щороку.

– Особливо місяць липень-серпень в жару коли бомки отоді наполовину, тоді можливо трішечки ціна піде вверх, коли от пасовиська нема, вигорає, – каже пані Люба.

Піднімати і так не низькі ціни, каже пані Люба, буде невигідно для самих продавців, адже попит на молокопродукти після подорожчання може значно знизитись.