додому Головні Учні, студенти та колективи освітніх закладів готують великодні гостинці, декоративні писанки, обереги...

Учні, студенти та колективи освітніх закладів готують великодні гостинці, декоративні писанки, обереги та малюнки для захисників

578

“Писанка захиснику”: така акція для підтримки бойового духу наших військових днями стартувала у Тернополі. Учні, студенти та колективи освітніх закладів готують великодні гостинці, декоративні писанки, обереги, вітальні листівки та малюнки. Усі подарунки перед святами відправлять на фронт захисникам. Процес створення робіт для бійців бачила наша Юлія Пацкаль. Як в одній із шкіл випікають святкові пряники, виготовляють дерев’яні писанки і не тільки показуємо у сюжеті.

Василь – учень Тернопільської загальноосвітньої школи №14 імені Богдана Лепкого. Сьогодні на уроці трудового навчання хлопець старається особливо, адже працює над подарунком для наших захисників.

“Спочатку відмальовуємо, потім вже вирізаємо, а потім під кінець випалюємо. Найважче – це випилювати, я думаю”, – зазначив Василь.

Школа №14, одна із освітніх закладів міста, яка бере участь у благодійній акції від Тернопільської міської ради “Писанка захиснику”. Так, учні, батьки і вчителі готують великодні смаколики, святкові сувеніри та вітальні листівки. Усі подарунки перед Великоднем відправлять нашим бійцям на фронт. Василь разом із однокласниками вирішили зробити для захисників писанки з дерева.

“Спершу діти переносять за допомогою перебивачки малюнок на фанеру, потім вирізають. Після цього випалюють зображення, яке вони вибрали. І в останній момент вони склеюють дві деталі. Тобто саму підставку і верхню частину – писанку”, – розповів Сергій Яворський, учитель трудового навчання Тернопільської ЗОШ №14 імені Б. Лепкого.

Поряд із кабінетом, де працюють восьмикласики, працюють дівчата. Для захисників вони вирішили створити витинанки у формі писанки та спекти святкові пряники на медовій основі.

“Пряники майже вже всі спечені, ми їх оздобили. І от дівчатка вже їх сортують, для того, щоб вони були ось так упаковані”, – показала нам Оксана Кулеша, вчителька трудового навчання Тернопільської ЗОШ №14 імені Б. Лепкого.

“Найбільше сподобалося робити вироби великодні з різних матеріалів і вирізати витинанки. Зараз в країні є дуже важкий час і потрібно підтримувати всіх, а особливо тих, хто дає нам спокійно жити. Їм потрібна підтримка, щоб вони знали, що ми їх підтримуємо, що ми завжди допоможемо”, – розповіли нам Віталіна, Вероніка, та Настя, учениці школи.

До створення подарунків для захисників долучаються усі учні навчального закладу. Для бійців готують ще чимало й інших декоративних сувенірів: це яйця-писанки прикрашені бісером, стрічками та іграшки у формі курчат.

“Ми пам’ятаємо, що зараз навчаємось завдяки тим людям, які боронять нашу Україну. А ми, як учні, звичайно, можемо їм тільки ось таким допомогти”, – зазначила Світлана Юрин, заступниця директора з виховної роботи Тернопільської ЗОШ №14 імені Б. Лепкого.

У школі кажуть: такі благодійні ініціативи демонструють прояв нашої віри, поваги і любові воїнам, які боронять мирне небо. Акція триватиме до 22 квітня.