додому Головні Учасники бойових дій та члени їхніх сімей мають право отримати 75% знижки...

Учасники бойових дій та члени їхніх сімей мають право отримати 75% знижки на оплату житлово-комунальних послуг

368

Учасники бойових дій та члени їхніх сімей мають право отримати 75% знижки на оплату житлово-комунальних послуг. Громадянину, який має відповідне посвідчення учасника бойових дій та хоче оформити пільги на оплату житлово-комунальних послуг, потрібно звернутися до Пенсійного фонду України та подати необхідні заяви. Як саме це зробити – розповідаємо.

Площа житла, на яку надається знижка, становить 21 квадратний метр на учасника бойових дій та на кожну особу, яка проживає у житловому приміщенні. Додатково – 10 з половиною квадратних метрів окремо на сім’ю. Для родини, яка складається лише з непрацездатних осіб, зазначена площа – подвоюється.

“Зазначені пільги надаються учасникам бойових дій та членів їх сімей, що проживають разом з ним, незалежно від того, яка форма власності житла, або це житло. Тобто чи приватний будинок, чи квартира, чи державна власність, комунальна, приватна. Є випадки і орендованої. Пільги надаються”, – розповів Василь Дубовий, начальник управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду в Тернопільській області.

Для того, щоб учасники бойових дій отримали пільги, необхідно подати дві заяви: про внесення відомостей до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги та про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код, посвідчення учасника бойових дій.

“У випадку, якщо оформляються пільги не за місцем реєстрації, подається документ про фактичне місце проживання. Це може бути, наприклад, довідка ВПО, довідка ОСББ про фактичне місце проживання, довідка ЖЕКу. Якщо цих документів немає, пільговик може звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування”, – додав Василь Дубовий.

Подати заяви та необхідні документи на отримання пільги можна в найближчому сервісному центрі Пенсійного фонду України, через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України та через застосунок Дія.