додому Новини Учасники АТО з Тернопільщини вже отримують земельні ділянки неподалік Львівської траси під...

Учасники АТО з Тернопільщини вже отримують земельні ділянки неподалік Львівської траси під Тернополем

1248

Учасники АТО з Тернопільщини вже отримують земельні ділянки неподалік Львівської траси під Тернополем. Попри те, що земля там призначена для ведення садово-дачного господарства, будувати там житло атовцям не перешкоджатимуть, переконує влада. І деякі з бійців вже починають там будівництво.

Євгеній Алтунін служив у зведеному спецпідрозділі 101-ї бригади охорони Генерального штабу, який дислокувався у Дебальцево. Під час бойових дій чоловік потрапив у полон і пробув там 54 дні. Після звільнення бійця демобілізували. Зараз працює у відділені патрульної поліції Тернополя. За участь в антитерористичній операції Євгеній Алтунін вже отримав у приватну власність земельну ділянку, неподалік Тернополя поруч із Львівською трасою. Тепер починаються перші роботи для заливання фундаменту.

– Хотів би подякувати від імені атошників, які тут отримують земельні ділянки Віктору Мартинюку за його лояльність і прозорість для отримання ділянок. Чесно, не було вже ніякої надії, що можна щось отримати, адже як не план не затверджений, то ще якісь моменти. От сьогодні будемо вимірювати, ставити колики,а дальше все у процесі, як то кажуть, – розповідає учасник АТО Євгеній Алтунін.

Земельні ділянки поблизу Львівської траси призначені для ведення садово-дачного господарства. Але, кажуть представники влади, будувати там житло атовцям не перешкоджатимуть. Водночас земельних ділянок наразі вистарчає для всіх, хто звернувся, щоб отримати їх саме у цьому місці.

– 84 гектари було передано в розпорядження Держгеокадастру. Ми поділили 84 гектари на 833 ділянки і вже майже 700 заяв ми отримали від військовослужбовців на отримання таких земельних ділянок. Перші накази ми вже можемо спокійно сьогодні видавати для того, щоб люди отримали реальні речі, і тут чітко всі знають, що тут немає корупційної складової, процес отримання земельних ділянок був прозорий, самі учасники АТО спільно із фахівцями державного кадастру обирали кандидатури, які отримують ці земельні ділянки, – говорить  голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

– В межах нашої компетенції ми розпоряджаємось землями сільськогосподарського призначення. Як сказав голова, забезпечуєм учасників АТО для ведення особистого селянського господарства і для ведення садівництва, що дозволяє будувати будинки, які в майбутньому можна теж, за нескладною процедурою переводити в житловий фонд. На сьогоднішній день це є окрема постанова Кабінету Міністрів і нічого складного в тому немає, – каже начальник головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області Віктор Мартинюк.

Загалом в Тернопільській області зареєстровано близько шести тисяч демобілізованих учасників АТО, яким належить виділення земельних ділянок. Для більше чотирьох тисяч атовців вже видано накази на право власності землею.