додому Новини Учасник Олімпійських ігор, кременчанин Андрій Мандзій власноруч зробив собі спортивні сани

Учасник Олімпійських ігор, кременчанин Андрій Мандзій власноруч зробив собі спортивні сани

1264

Кременчанин Андрій Мандзій сам зробив сани, на яких виступав на Зимовій Олімпіаді-2018 у Південній Кореї, у той час як його суперники мали сани відомих виробників. 

У гаражі за столярним станком – саночник Андрій Мандзій. На кадрах із домашнього архіву спортсмен ретельно майструє кожну деталь до саней, на яких вже незабаром стартуватиме на Зимовій Олімпіаді 2018 у Південній Кореї. Три роки тому, після невтішного результату на олімпіаді Андрій вирішив зробити нові сани власноруч.

– Не був задоволений результатом. Після того, як почав робити сани, зразу результат покращився. Зрозуміло, що кращі сани, кращий результат, – розповідає кременецький саночник, учасник Зимових Олімпійських ігор Андрій Мандзій.

Андрій Мандзій, розповідає, свої сани робив сам за часткового співфінансування федерації санного спорту, бо не попав під програму, за якою олімпійців фінансує держава. Деталі для спортивного знаряддя вибирав кращі з гіршого, адже сума лише однієї якісної складової саней стартує із трьох тисяч євро.

– Зараз, це вважається у нас такий технічний вид спорту. Це є мінімум 50% успіху – це є сани.

І навіть економніший варіант для Андрія Мандзія обійшовся, як дороговартісна автівка.

Із власноруч змайстрованими санами, у першому заїзді на Зимовій Олімпіаді 2018 Андрій Мандзій потерпів поразку. На чотирнадцятій секунді спортсмен випав із саней. Уже у третьому заїзді чоловік виправився, однак на загальний результат це не вплинуло.