додому Новини У ЗУНУ діє фотовиставка “Більше, ніж одяг”

У ЗУНУ діє фотовиставка “Більше, ніж одяг”

456

Популяризувати українське традиційне вбрання: така головна мета фотовиставки із символічною назвою “Більше, ніж одяг”. Презентувала експозицію Ольга Смачило, тернополянка та засновниця агентства “Malanka Fashion”, яке розкриває автентичність української культури. Більше про це знає  Назарій Голуб.

На виставлених світлинах – жінки різного віку, одягнені у традиційні українські костюми усіх регіонів України. Виставка відбулася у одному із вищих навчальних закладів Тернополя. Пані Ольга говорить: цим проєктом вона хоче популяризувати народне вбрання нашої країни у всьому світі, а також серед української молоді.

“Коли спілкуєшся з іноземцями, вони в першу чергу просять розказати про Україну, про свої традиції. Тому важливим чинником того, щоб ми рухалися вперед, є знання про своє минуле”, – розповіла Ольга Смачило, засновниця агентства “Malanka Fashion”.

З тим, що український народний одяг потрібно пропагувати серед молоді, погоджуються і самі студенти, які прийшли пізнати для себе щось нове.

“Я за популяризацію української культури і українського національного одягу, через те, що це наша історія, а історію потрібно пам’ятати і берегти”, – зазначила Вікторія Сворінь, студентка Західноукраїнського національного університету.

“Потрібного пам’ятати нашу історію та нашу культуру. Я вважаю, що цей захід є дуже зараз актуальним, адже ми згадуємо про нашу культуру, вшановуємо її, і так ми допомагаємо нашим військовим, які зараз дійсно потребують цього, тому такий захід дуже потрібний в наш час.  Я дуже рада, що маю можливість бути тут присутньою”, – додала студентка Соломія Пекан.

В Україні презентація фотовиставки відбулася вперше. Пройшла вона у межах міжнародної дискусійно-освітньої платформи «Академія слов’янської культури». Оксана Гомотюк декан соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ розповідає, для їхнього навчального закладу це значна подія.

“Сьогодні ще маємо Шевченківські дні, ми розуміємо, що національний одяг, який популяризував Шевченко, залишається актуальним і зараз. Шевченко був модник ще той, тому ми з ініціативи студентів проводимо таку зустріч”, – розповіла Оксана Гомотюк, декан соціально-гуманітарного факультету Західноукраїнського національного університету.

Також на виставці відбувся благодійний аукціон, на якому університет зібрав 69 тисяч гривень для підтримки Збройних сил України.

https://www.youtube.com/watch?v=8rsrpOTsWuc