додому АТО У зоні АТО бояться тиші та вірять у те, що все у...

У зоні АТО бояться тиші та вірять у те, що все у нашій країні буде добре

696

vlcsnap-2014-10-09-17h54m08s99У зоні антитерористичної операції бояться тиші та вірять у те, що все у нашій країні буде добре. Про це розповів учасник АТО, боєць 128 окремої гірсько-піхотної бригади, що базується у Мукачево, Володимир Шматько. Він – сільський голова Білої, що на Чорткіщині. На Сході України у складі бригади служить із кінця серпня і вже сьогодні після короткотермінової відпустки повертається на війну.

Бригада, де несе службу Володимир Шматько, стоїть у Попасній та Дебальцево на Луганщині.

– Вирішується питання про встановлення тої буферної зони. Постійно говориться про тишу, ми вже звикли називати, що після тиші наступає щось незрозуміле.Бо коли постійно поступає приказ про те, щоб не стріляти і не воювати – в той же час по нас терористи і починають свою атаку. І тому тиші ми дуже боїмося, – розказує учасник АТО Володимир Шматько.Проте українські солдати, каже, вірять у розумні рішення командування. Хоч і важко психологічно, бо виграти цю війну можуть дуже швидко, та невідомі сили цьому заважають, проте винних не шукають і духом не падають.

– Я дуже горджуся українською армією на сьогодні, бо в якому б стані вона не починала цю війну, неоголошену війну протиукраїнського народу, збройні сили мобілізовані і кадрові сили стали все ж таки на захист України, і дух – він є. Немає, не вистачає там елементарних речей, але дякуючи волонтерам, дякуючи тій частині України, яка допомагає, яка жертвує свої гроші, одяг, продукти – таким чином ми існуємо.

У 128-й бригаді – люди із різних куточків України, проте всі розуміють, що Україна – єдина. Вони не претендують на чужу землю, а своєю – не поступляться.

– Бойовий дух – він підтримується таким бажанням, щоб швидше закінчити це все, повернутися до сім’ї, і все було гаразд. Ось так, так і воюємо.