додому Новини У Зборівській громаді хочуть встановити близько сімдесяти вітряків

У Зборівській громаді хочуть встановити близько сімдесяти вітряків

467

На території Зборівської громади працює чотири вітряки, які допомагають уникати довготривалих відключень енергії в самому місті та в селах поблизу. У планах, розповідає голова громади Руслан Максимів, у вересні встановити ще два вітряки, які допоможуть долати проблему з електрикою.

“Буквально минулого року Зборівська громада підписала ще один договір на оренду земельної ділянки із однією компанією. Планується встановити великий трансформатор і по плангу проекту, мають встановити 70 вітряків. Тобто, якщо це получиться то проблем в Зборівській громаді не буде,” – зазначив голова громади. 

Руслан Максимів розповідає, щоб реалізувати цей проект, потрібно було співпрацювати із бізнесами, адже земельні ділянки, на яких будуються вітряки, виділяють без аукціонів, а податки не є великими, тому ось саме на цих моментах потрібно досягати взаємопорозуміння. Але окрім розвитку є й проблеми, з якими стикнулася громада з початку повномасштабної війни.

“Кожна громада напевно стикається з тим, що багато людей з громади виїжджає і виїжджають із дітьми, відповідно субвенція, яка поступає на дитину кожному навчальному закладу. І тому ми стикаємося з проблемою з тим, що ми як громада змушені закривати школи, тому що в школах навчається по 20, по 19 дітей і такі школи ми змушені закривати,” – розповів Руслан Максимів. 

Руслан Максимів розповідає, що зараз у період війни, громада намагається всіляко допомагати та підтримувати сім’ї захисників та самих військових.

“В нас є прийнята програма, програма по допомозі військовим, які поранені, військові, які, на жаль, загинули і також допомога сім’ям, там щоправда не великі кошти. Але допомагаємо сім’ям військових, які потребують десь чогось в лікуванні і в тому подібне,” – каже голова громади. 

Окрім матеріальної допомоги, розповідає очільник громади, для сімей військовослужбовців організовують різні відпочинкові тури. Наразі у планах – розширити послуги реабілітаційного центру, який побудували минулого року для дітей, а у період повномасштабної війни планують повертати до повноцінного життя і військових, які повертаються з фронту.