додому Новини У Збаражі відкриють виставку пам’яті Маркіяна Паславського, діаспорянина, який загинув за Україну

У Збаражі відкриють виставку пам’яті Маркіяна Паславського, діаспорянина, який загинув за Україну

407

7 лютого у Збаражі почне діяти виставка “Нью-Йорк-Іловайськ: Вибір” пам’яті Маркіяна Паславського, активіста Революції Гідності та бійця батальйону “Донбас”. Експозицію відкриють у Музеї російсько-української війни.

Маркіян Паславський, відомий під позивним “Франко”, був українцем з американським паспортом. Він народився в родині українських емігрантів у Нью-Йорку. Мати Маркіяна Паславського Орися Паславська (Гунчак) родом із села Старе Місто Тернопільської області. У місті Підгайці на Тернопільщині гімназія має ім’я Паславського.

Маркіян був спецпризначенцем збройних сил США, працював інвестиційним банкіром. Однак наприкінці 90-х років оселився в Україні.

Американець з українською душею боровся за свободу під час Помаранчевої революції та Революції Гідності. Від початку російсько-української війни у 2014 році він добровільно став на захист України у лавах батальйону НГУ “Донбас”.  У серпні 2014 р. загинув у бою під Іловайськом.

Виставка розповідає про дитинство, життя та боротьбу Маркіяна Паславського за свободу під час Революції Гідності й у перші місяці російсько-української війни 2014 року. Можна буде побачити його іменний польовий кітель із шевроном батальйону “Донбас”, щоденники, пластову хустину та американський прапор, під яким проводжали Маркіяна Паславського в останню путь.

Виставку вдруге покажуть на Тернопільщині. ЇЇ вже побачили у Краматорську, Києві, Харкові, Дніпрі та Тернополі. Над її створенням іще у 2019 році працювали Олександр Бриндіков та Назар Розлуцький. Сьогодні обидва у лавах ЗСУ.

Відкриття виставки відбудеться 7 лютого, вона триватиме до 8 квітня. Вхід – вільний.