додому Новини У Збаражі відбулася виставка ляльок, які створила волонтерка та переселенка із Луганщини

У Збаражі відбулася виставка ляльок, які створила волонтерка та переселенка із Луганщини

899

У Збаражі відбулася виставка ляльок, які створила волонтерка та переселенка із Луганщини Олена Хмельницька. Жінка переїхала на Тернопільщину із Рубіжного ще у березні 2022 року. Лялькарством Олена займалася ще у рідному місту.

“За цей час з дітьми ми створювали дуже багато різних робіт, брали участь у різних конкурсах. Ми самі оформлювали місцеві виставки і діти так старалися, що наша перша виставка налічувала більше 150 штук, це була окраса нашого міста, всі хто приїжджав до нас у місто ми дарували цих лялечок. Ось вони десь зараз живуть по світу, ті і вижили що роз’їхалися, що були подаровані,” – розповідає Олена. 

У Збаражі жінка вирішила продовжити виготовляти ляльки, говорить цю справу не хоче залишати у пам’ять про ті часи, коли вона жила та навчала цьому дітей Луганщині. Самі ляльки усі різні, Олена розповідає, присвячує свої витвори певним людям та подіям, які зараз відбуваються у країні.

“Ляльку Азов створювали, до прикладу, три людини. Один воїн зробив меч із Сіверодонецьку, майстриня із Збаража пані Ольга вишила одяг, а я вже зібрала цю ляльку і я прошу місцевих майстринь саме для того, щоб поєднати творчість Луганщини та Тернопільщини,” – каже лялькарка. 

Загалом Олена Хмельницька представила 32 ляльки, мисткиня говорить, далі хоче збільшити колекцію та представляти свої витвори у різних областях України. Виставка ляльок у Збаразькому замку триватиме до кінця липня.