додому Новини У заповіднику на Тернопільщині виявили рідкісну рослину, занесену до Червоної книги

У заповіднику на Тернопільщині виявили рідкісну рослину, занесену до Червоної книги

529
У природному заповіднику “Медобори”, що на Тернопільщині, виявили рідкісну рослину, яка занесена до Червоної книги України. Про це розповіли у заповіднику. 

“Науковцями заповідника (Галина Оліяр та Галина Баранчук) спільно із представником управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА (Ірина Леньків) під час натурних обстежень для створення в майбутньому об’єктів природно-заповідного фонду на одній із ділянок в Тернопільському районі виявлено надзвичайно рідкісну орхідею комашник бджолоносний, офрис бджолоносна, офрис бджолоносний (Ophrys apifera Huds.). Природоохоронний статус виду: занесений до Червоної Книги України. Зникаючий. Занесений до Додатку II CITES”, – повідомили у заповіднику. 

Дотепер орхідею в Україні фіксували лише по декілька особин у двох місцезнаходженнях – на південному берегу Криму (від Севастополя до Ялти).

У 2010 році одноразово виявлено у Галицькому національному природному парку на заході України.

До слова, комашник бджолоносний – багаторічна трав’яна рослина 20-45 см заввишки. Стебло з 4-7 сизувато-зеленими листками при основі та кількома листовими піхвами з невеликими листовими платівками у середній частині. Листки прикореневої розетки відмирають у середині травня. Суцвіття розгалужене, до 18 см завдовжки, з (2)3-8(10) квіток. Квітки великі (до 2,5 см у діаметрі), жовто-коричневі, нагадують бджолу, пелюстки зовнішнього кола рожеві, червоні, білі. Губа трилопатева, до 1,5 см завдовжки, оксамитова, з коричневим малюнком. Цвіте у квітні-червні. При відсутності комах-запилювачів або у несприятливих умовах звичне для рослин перехресне запилювання замінюється самозапиленням. Плодоносить у липні-серпні. Розмножується насінням.