додому Новини У Заліщиках відкриють центр здоров’я і психосоціальної допомоги

У Заліщиках відкриють центр здоров’я і психосоціальної допомоги

641
У Заліщиках відкриють центр здоров’я і психосоціальної допомоги. Із початком повномасштабної війни, українці живуть в умовах стресу. Це стосується як мешканців прифронтових територій, так і більш мирних регіонів. Хтось переживає руйнування оселі, хтось переїзд, хтось втрату найрідніших. А хтось занадто близько приймає до серця події в країні. Тому у медичні працівники усіляко покращують свої навички надання психологічної допомоги. А вже незабаром у Заліщиках відкриють центр здоров’я і психосоціальної допомоги для того, щоб більш фахово допомагати краянам.
Заліщицький центр первинної медико-санітарної допомоги об’єднує 2 громади – Заліщицьку і Товстенську. Тут 23 лікарі обслуговують понад 33 тисячі пацієнтів. Нині після важкої травми ноги проходить реабілітацію військовослужбовець на позивний Ангел. Він у доброму настрої, адже, розповідає, вижив, коли побратими вважали його вже загиблим. “120 міна розірвалась біля нас. У мене лише торчали ноги. Наш дрон сказав нашому керівництву, шо не треба нікого відправляти, тому що це кінець. Коли в мене почали ноги рухатись, всі просто не зрозуміли, шо це. І я виліз. Я сам виліз. Я викопав сам себе і потім викопав свого цього побратима. Це батько моєї дівчини… і він загинув”.

Військовослужбовець розповідає, у медзакладі Заліщиків готові допомогти у будь-яку пору доби. Однак, в умовах війни на сімейних лікарів лягла нова відповідальність – психоемоційна підтримка пацієнтів.

Василь Романюк, директор Заліщицького центру ПМСД, коментує: “Всі лікарі пройшли підготовку по психологічному здоров’ю, ми маємо відкриті пакети по НСЗУ – це основний пакет по наданню першої допомоги, по туберкульозу, по паліативній допомозі, і психологічний пакет”.

Окрім цього, для покращення ментального здоров’я краян, незабаром при Заліщицькому центрі первинної медико-санітарної допомоги відкриють центр здоров’я і психосоціальної допомоги. На його створення громада виграла грант за підтримки USID – “Розбудова стійкої системи Громадське здоров’я”.

Відкрити центр здоров’я і психосоціальної допомоги планують у Заліщиках 24 жовтня.