додому здоров'я У Всесвітній день боротьби з туберкульозом можна тернополян безкоштовно обстежували

У Всесвітній день боротьби з туберкульозом можна тернополян безкоштовно обстежували

561

Сьогодні 24 березня, у Всесвітній день боротьби з туберкульозом, на Театральному майдані Тернополя працювали два пересувних флюорографи. Кожен охочий міг безкоштовно обстежитись і отримати консультацію лікарів-фтизіатрів. Крім того, медики міряли тиск та  рівень цукру в крові.

О 10 годині біля пересувних флюорографів вже вистроїлась черга. Для того, аби зробити рентген, ніяких документів не вимагали. Потрібно лише назвати прізвище, ім'я та адресу. Подружжя Соловей у пересувному флюорографі – постійні пацієнти.

– Результати хороші і вроді все добре, результати хороші, ми страємось ходити кожен рік з чоловіком, – говорять тернополяни Олександра та Євген Соловей.

У пересувному флюорографі техніки небагато, проте спрацьовує вона миттєво. Результат люди дізнавались за кілька секунд після обстеження. За годину роботи медики перевірили три десятка людей, у двох виявли пневмонію.

– Сьогодні ми вже виявили бронхіт і дві пневмонії. Двоє з запаленням легень, зараз такий вірус пройшов по Тернополі та по всій Україні, які дають ускладнення на легені. Люди приходять, купу скарг, наслідки грипу, і ми робимо знімочки, а виходить, що пневмонійка є. Туберкульозу поки що ще не було. Куди направлення даєте? В поліклініку, до лікаря, але люди вже не будуть стояти в чергах за результатом і не робити флюрографію, – каже завідувач рентген-відділу Тернопільського обласного протитуберкульозного диспансеру Володимир Беський.

– Як правило, на таку акцію приходить від 200 до 300 людей, сьогодні погода допомогає, впродовж кількох годин. Сьогодні гарна погода і я думаю, що сьогодні прийде більше людей. І десь порядка 20-30 людей потребують дообстеження, – розповіла завідувач інформаційним відділом КУТОР "Центр здоров'я" Галина Зот.

Туберкульоз набагато легше попередити, ніж лікувати. Медики радять, аби не захворіти, необхідно проводити своєчасні щеплення, планове флюорографічне обстеження легенів, повноцінно харчуватися та вести здоровий спосіб життя.