
Усі 40 об’єднаних територіальних громад області та головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області підписали меморандум про співпрацю, відповідно до якого у власність об’єднаних територіальних громад перейдуть близько 39 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення. Що це означатиме для ОТГ Тернопільщини – у сюжеті.
Хотів би відзначити, що крок по децентралізації, передачі землі за межами населених пунктів в межах територіальних громад – це є ще один крок, котрий дасть можливість створити відповідні умови для розвитку громад. Для того, щоби саме в першу чергу ОТГ були вмотивовані в легалізації землі, – каже голова Тернопільської ОДА СТЕПАН БАРНА.
Тепер Об’єднані територіальні громади зможуть розвивати тваринництво, кооперативний рух, садівництво, отримати роботу близько до дому. Завдань попереду чимало. Зокрема, аби залучити потенційних інвесторів, головам об’єднаних територіальних громад треба розробити мати стратегічне планування земель.
Голова Коцюбинецької ОТГ зізнався, що на такий крок у його громаді очікували вже з моменту створення.
Все-таки це будь-який ресурс, яким може розпоряджатися громада це є зажди ресурс. Хоча землі погоджувалися з нами, коли надавалися, скажімо за межами населених пунктів, але все-таки, коли ти господар свого, значить ти знаєш, куда воно, і як воно. І зрешто, є депутатський корпус, який матиме розуміння кому надати, і для чого, – розповідає голова Коцюбинецької ОТГ ІВАН ВОРОБЕЦЬ.
–Я думаю, що це буде позитивно використана ця земля, буде надана в оренду бізнес-структурам для того, щоби наповнювати місцеві бюджет. Я думаю, що це правильно, це треба було зробити трошки раніше. Я думаю, вже б вигода від цього була більша в громаді, – розповідає голова Вишнівецької ОТГ ВОЛОДИМИР КРАВЕЦЬ.
Така передача земель триватиме до кінця цього року, кажуть у Тернопільські ОДА.