Головна суспільство У військових частинах проводять збори військовозобов’язаних

У військових частинах проводять збори військовозобов’язаних

410

В Україні триває мобілізація. У військових частинах проводять збори військовозобов'язаних. Тренування, забіги, навчання, і навіть кухня – все в польових умовах. Знімальна група "Провінційних вістей" побувала у військовій частині 777 полку матеріального забезпечення Тилу Збройних Сил України, що у Бережанах.

У 1996 році Степан Кухарук був старшим сержантом у ракетних військах у Надвірній Івано-Франківської області. Сьогодні живе у Бережанах, працює у пенсійному фонді. На віськові мобілізаційні збори чоловіка призвали через районний військкомат. На період зборів місце роботи і заробітна плата за призваним зберігається, переконує Степан Кухарук.

– Згідно закону все виконується, зберігається і робоче місце і середньомісячна заробітна плата як тим, хто на зборах, так і тим, хто призваний в ряди частини, мається на увазі зарахований в штат частини, – розповідає учасник навчальних зборів, старший сержант запасу Степан Кухарук.

Василь Котляр у 90-х роках проходив службу у роті технічного забезпечення аеродрому Очаків Миколаївської області. Військова спеціальність – водій – механік. Сьогодні доводиться усе згадувати і у випадку військової агресії чи вторгнення готовий йти у бій у будь-яку хвилину.

– Прямо зараз, от давайте зброю і ми йдемо, ми для того сюди прийшли і ми звідси не підемо. Звичайно, хай Бог боронить, щоб щось почалось, але ні страху, ні переживання, сідаємо, їдемо, куда треба, беремо зброю в руки і стріляємо, – говорить учасник навчальних зборів, сержант запасу Василь Котляр.

Військовозобов'язані живуть у наметовому містечку. Тренування, забіги, навчання, кухня – все в польових умовах. Навіть погода не стає на заваді розпорядку дня.

– З чого починається? З фіззарядки – кілометр чи три. Потім заняття йдуть, згідно плану. Вчора хімічна підготовка була, тактичні заняття були, політінформування, обід по розпорядку, після цього спеціальна підготовка, наприклад, розгортання техніки, в кого яка спеціальність.

Скільки саме віськовослужбовців призвали, у військовій частині Бережан не розповідають, – таємниця. Мобілізаційні збори, відповідно до указу виконувача обов'язків Президента України, тривають в українських частинах майже два місяці. За цей час військовозобов'язані згадують професійні навики та вдосконалюють військову підготовку.

– Після закінчення військових зборів вони можуть бути введенні в штат частини ці військовозобов'язані, і будуть служити або будуть відпущені додому, по домівках. При першій необхідності вони стають в стрій і виконують завдання за призначеням, відповідно, вже зі здобутим досвідом під час цих зборів, – розповів командир військової частини 777 окремого полку матеріального забезпечення Тилу Збройних Сил України Сергій Фортельний.

Специфіка військової частини у Бережанах – перевезення боєприпасів, доставка паливно-мастильних матеріалів для забезпечення боєздатності військ, перевезення особового складу, а також для евакуації поранених, хворих і майна. Без цього не обходилась жодна війна, каже полковник Сергій Фортельний. Про особливість Бережанської тилової військової частини та військових, яких уже відправили на Схід України, дивіться у "Провінційних вістях" завтра, 11 квітня.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here