додому духовність У Вербну неділю в Тернополі знову буде театралізований похід з осликом

У Вербну неділю в Тернополі знову буде театралізований похід з осликом

306

В неділю у християн – Вербна неділя – остання неділя перед Великоднем. Свято символізує історію входу Ісуса зі своїми учнями до Єрусалиму. Вранці в неділю в Тернополі буде театралізований похід з осликом “В’їзд Ісуса до Єрусалима”. Аби не створювати незручностей тернополянам та не перекривати дорогу, цього року як і минулого дійство розпочнеться на перехресті вулиць Руської та Йосифа Сліпого, далі учасники пройдуть до Архикатедрального собору Тернополя.

Вербна неділя пов’язана з урочистим днем у житті Ісуса Христа, коли Він в’їхав до Єрусалиму, і все місто вийшло Йому назустріч. Як сказано в Євангелії, люди встеляли Його шлях пальмовими гілками й вітали вигуками "Осанна!", як зазвичай зверталися тільки до царя. Причиною радості було чудо, яке Ісус зробив напередодні, воскресивши Лазаря. У неділю в Тернополі буде театралізований похід з осликом, який почнеться о 9:45 на перехресті вулиць Руської та Йосифа Сліпого. Учасники ходу пройдуть до Архикатедрального собору в Тернополі, там відправлять Архієрейську Святу літургію.

– Діти колись і сьогодні зустрічатимуть і вітатимуть Ісуса, який буде їхати на ослику. Це співпраця семінарії, молодіжної комісії, добродіїв, які вже нам який рік поспіль дають ослика. Традиція дуже гарна, ми її проводимо щороку, про це знає Патріарх, про це знають в інших єпархіях. Гарна традиція, бо допомогає людям краще зрозуміти все що відбувалося, – розповідає голова молодіжної комісії Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії УГКЦ отець Орест.

Священики запрошують усіх на Вербну неділю прийти на театралізований похід з осликом в Тернополі і по-особливому відчути подію в'їзду Ісуса Христа до Єрусалима. За Вербною неділею починається останній перед Великоднем тиждень Великого посту, який ще називають Страсним.