Головна суспільство У Великих Гаях – конфлікт через землю (відео)

У Великих Гаях – конфлікт через землю (відео)

1248

Конфлікт у селі Великі Гаї. Тут сперечаються через землю. Люди,  серед яких чорнобильці, багатодітні сім'ї, чекали на земельну ділянку для будівництва житла багато років та нарешті отримали документи. Проте місцеві мешканці збунтувались: вони використовують ділянку під пасовище. Тепер випасати худобу буде ніде.

Більше 6,5 гектарів землі у Великих Гаях виділили малозабезпеченим, багатодітним сім'ям, чорнобилцям та мешканцям села. Загалом таких сімей 56.  Люди чекали на ділянки роками і коли отримали відповідні дозволи і документи, інші мешканці села збунтувались, бо на цьому місці вони випасають худобу. Люди кажуть: пасуть тут щодня близько 16 корів, на місці ми нарахували 10.

– Та нехай людям дають де хочуть ділянки, але чого чіпати те наше пасовисько, що ми добилися його, просили, нам виділили, а тепер забирають. Ми проти того, що нам забирають пасовисько, ми не проти пляців, ми не маємо де випасати худобу, – пояснює мешканка Великих Гаїв Галина Брик.

Людям пропонують випасати худобу в іншому місці, поблизу є територія площею 3 гектари. Проте на це вони не погоджуються.

– Там дитячий майданчик і скільки там вміститься? Три корови. На корову по закону передбачено 33 сотих. От хай нам відміряють 33 сотих и на 16 корів, а далі хай роздають собі ділянки, – вважає Галина Брик.

У Великих гаях є ще одне пасовище, в другому кінці села, гнати туди худобу дуже далеко, нарікають мешканці. Власники ж земельних ділянок не розуміють, чому, маючи усі документи в порядку, не можуть розпочати будівництво.

– Я багатодітна мати і я живу зараз з батьками в однокімнатній квартирі 57 квадратних метрів, нас живе семеро чоловік. На цей план я чекала з 98 року, думаю достатньо часу і нарешті отримали ті документи і не можемо ніяких робіт почати, бо йдуть скандали, – скаржиться власниця ділянки Оля Депутат.

– Інвалід війни  мій чоловік, афганець. Як корова чужа має мати право на клаптик города, а мій чоловік не має права мати тих 7 сотиків землі, щоб побудуватися. В мене також дві дитини по 24 роки, я не маю ні одного города, щоб взяти під план. Невже мій чоловік гірший від вашої худоби? Я от це хочу спитати, – говорить власниця ділянки Софія Гуран.

Сільський голова Великих Гаїв каже, що всі документи в порядку, виділення земельних ділянок відбулось законно, з громадськими слуханнями. І зачитує висновки прокурорської перевірки.

– Дані рішення не суперечать статтям 12, 116, 117, 118, 121 земельного кодексу України, – каже сільський голова Великих Гаїв Олег Кохман.

Олег Кохман запевняє, що земельні ділянки отримали мешканці Великих Гаїв.

– Тут ні одного немає чужого. Є одна жінка онкохвора з  міста, то просила влада обласна виділити її землю, то ми на сесії все таки вирішили і сказали: хай буде, виділимо чужій одній людині, а то все решта всі гаївські люди. Ні міліції, ні прокуратури, нікого тут немає. Вивчали питання житлова комісія, земельна комісія, вивчали депутати, ходили по хатах, вивчали.

Як вгодити всім і вирішити це питання, поки  у Великих Гаях не знають і пропонують сідати за стіл переговорів і шукати компроміс.

 

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here