додому суспільство У Великій Березовиці попрощалися з колядою

У Великій Березовиці попрощалися з колядою

879

У Великій Березовиці попрощалися з колядою. На завершення циклу Різдвяних свят там вирішили ще раз нагадати людям про радість Христового народження. Готувалися до "Прощання з колядою" дві парафії Великої Березовиці дружньо, як дорослі так і діти. Вертеп, колядки, Маланка, пісні і танці, вдало підібрані костюми та якісне музичне оформлення – все припало до душі глядачам, яких у Народному домі зібралося чимало.

15 лютого, коли християни святкують Стрітення Господнє, закінчується цикл Різдвяних свят. Саме до цього дня в колядках та щедрівках християни прославляють новонародженого Христа. Різдвяні традиції особливо підкреслюють велич приходу Божого Сина. Аби ще раз пригадати радість народження Божого Сина, у Великій Березовиці – колядували, щедрували, водили Маланку, – прославляли новонародженного Ісуса під час дійства "Прощання з колядою".

Отець Василь Брона, настоятель храму Вознесіння Господнього у Великій Березовиці: "Ми ще вирішили зробити таке пригадування того духа Різдвяних  свят, щоб люди могли сповнитися такою Різдвяною благодаттю. Робимо це своїми силами, наша парафія і сусідня. Дві парафії нашого селища – наші таланти, наші виконавці і наші гості з тернополя. Ми живемо в такій буденності, нам хочеться того відчуття свята, чогось святішого, добрішого, якщо таких моментів буде більше в нашому житті, то і життя буде ставати кращим, добрішим, веселішим".

Іванна Брона, учасниця дійства "Прощання з колядою" у Великій Березовиці: "Я сьогодні буду співати пісню "Сипле сніг".

Юрій та Марія, учасники вертепного дійства у Великій Березовиці: "Ми жиди, я жидівка,  а я Мошко. Ми виступали вже в дуже багатьох місцях, виступали в церкві села Велика Березовиця, виступали на парафії Бориса і Гліба, в школі ще виступали, а сьогодні прийшли сюди виступити".

Студенти Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосипа Сліпого показали мешканцям Великої Березовиці Маланку.

Брат Роман Демуш, студент Тернопільської вищої духовної семінарії імені Патріарха Йосипа Сліпого: "Ми хочемо пропонувати нашій молоді здоровий спосіб відпочинку і як правильно проводити час. Бо десь сьогодні молодь не завжди вміє проводити час в здоровому товаристві. Сьогодні церква організовує таке дійство як для старших людей, так і для молоді для того щоб показати, що церква є відкрита на щось нове".

Отець Василь Брона, настоятель храму Вознесіння Господнього у Великій Березовиці: "Ми хочемо щоб це не був просто концерт, ми хочемо щоб це була така жива зустріч, жива спільнота. Бо Різдво, то є свято родинне. Ми хочемо, щоб то було без такого пафосу, а так щиро, бо є парафія, одна родина, от хочемо відчути ту родинність".

До дійства долучився й гурт "Джазова фіра". Його солістка, Ірина Музика каже: Різдво – це не просто подія, що символізує народження Божого Сина, в цей час в серці кожної людини народжується щось нове.

Ірина Музика, солістка гурту "Джазова фіра": "Різдвяне дійство я думаю для кожного українця важливе. Пережити народження Христа у своєму серці це щось особливе, щось інтимне. А вертеп, коляда, Маланка, – це ті дійства, які ми маємо берегти, які нас збагачують, які допомогають це пережити".