додому духовність У церкві Архистратига Михаїла, що в Тернополі на вулиці 15 Квітня, 21...

У церкві Архистратига Михаїла, що в Тернополі на вулиці 15 Квітня, 21 листопада відзначать 20-у річницю створення парафії

1590

У середу, 21 листопада, за церковним календарем – Собор Архистратига Михаїла. Християни вважають, що в кожного є свій провідник до Неба, помічник у спокусах – ангел-охоронець. А священики наголошують: люди мають вшановувати, славити та дякувати ангелам за допомогу та опіку. 21 листопада в церкві Архистратига Михаїла, що в Тернополі на вулиці 15 Квітня, відзначать двадцяту річницю створення парафії. На святкову Літургію там запрошують усіх охочих тернополян.

Архистратига Михаїла здавна називають ангелом-охоронцем усіх християн, а українці вважають його патроном столиці України – Києва. У народі архангела Михаїла уявляють мужнім лицарем, який перемагає всі темні сили на землі.
 
– Він є воєначальником всіх ангелів. Зрештою і наших ангелів, в кожного є свій ангел, якщо людина має якісь проблеми – ми молимося до архистратига Михаїла, щоб він через того ангела спонукав людину до застанови, до переміни, до переображення, щоб вести гідний спосіб життя на землі, – розповів парох церкви Архистратига Михаїла в Тернополі отець Ярослав.
 
Під час хрещення Господь дає людині ангела, і вона впродовж всього життя під опікою ангельського світу. Християни вірять, що ангел-охоронець, як друг і захисник, є в кожної людини, допомагає їй в духовному житті, молиться за неї, відвертає від злих вчинків та спонукає до добрих.  В середу, 21 листопада, в церкві Архистратига Михаїла, що в Тернополі на вулиці 15 Квітня, об 11:30 відправлять святкову літургію, яку очолить архієпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Кир Василій Семенюк. В храмі освятять дві фігури: Архистратига Михаїла та Гавриїла. В церкві також є камінь з Італії.
 
– То камінь, коли панувала в тому містечку чума Архистратиг Михаїл появився і сказав, що освятить той камінчик і що та хвороба відступить. Так і сталося. Ми той камінь в містили в ту нішу і всі вірні матимуть можливість доторкнутися, – пояснює парох церкви Архистратига Михаїла в Тернополі.
 
По обіді в середу  молодь парафії Архистратига Михаїла для всіх охочих організує святковий концерт в підземному приміщенні церкви. До відзначення храмового празника запрошують усіх охочих.
 
– Хто має нагоду, вдома десь сидить біля екрана телевізора, чи просто вихідний, має нагоду прийти, то запрошуємо – хай приходять. Хай приходять молитися, не просто любуватися храмом, а справді молитися. Бо любуватися можна своїм одягом. А молитися, влюбитися в Бога, щоб справді знайти те місце, не покидати його. Це місце, на якому ми живемо тимчасове, тому ми тут вчимося любити Бога, вірити Йому, сподіватися на Нього. Бо любити можна речі, але любов до речей зовсім відмінна від любові до Господа, – каже отець Ярослав.
 
TV-4