додому благоустрій У центрі Тернополя урочисто відкрили унікальний тристоронній годинник

У центрі Тернополя урочисто відкрили унікальний тристоронній годинник

608

vlcsnap-2014-09-29-17h41m33s108У центрі Тернополя урочисто відкрили унікальний тристоронній годинник. Міська влада запевняє, гроші на його відновлення дали меценати і сподівається, що годинник надалі відмірятиме лише мирні години. Тернополяни і гості міста тим часом вже фотографують витвір, адже він – один з двох таких у світі і входить до «Спадщини світового годинникарства».

5-метрова основа і сам годинник. Такий, щоб час бачили здалеку і на всі сторони. Такою була задумка на початку 20-го століття, так втілили проект і тепер. Щоправда, таки осучаснили.

– Зроблений він по старих фотографіях і кресленнях, новими сучасними матеріалами з використанням сучасних технологій. Там використовується GPS-технологія, яка виставляє точний час від супутника. Він повністю антивандальний, годинникарі запевняють, що зможе працювати в будь-яку погоду: і в дощ, і в сніг, і в спеку, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

В технологічних особливостях ті, хто пам’ятає попереднього годинника, може й не надто розбираються, проте навіть на око різницю бачать.

– Цей ліпший, дуже красивий. Раніше був такий, на палиці, а цей дуже красивий, дуже гарний.

Механічний, тепер вже з чітким контролем і вечірньою підсвіткою, тристоронній годинник повернувся на бульвар Тараса Шевченка через 70 років після руйнування свого попередника. Він – унікальний, бо другий у світі тристоронній. Ще один, споруджений наприкінці 19 століття, розташований у Франції. Тернопільський ще на стадії розробки французький сайт включив до «Спадщини світового годинникарства».