додому духовність У центрі Тернополя будують унікальну капличку

У центрі Тернополя будують унікальну капличку

371

Біля Архикатедрального собору Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці в Тернополі будують унікальну споруду з інноваційними технологіями. Це буде каплиця для освячення води з криницею. ЇЇ особливістю є те, що кожен охочий зможе втамувати спрагу навіть взимку. За словами настоятеля храму отця Андрія Романківа, в Україні таких каплиць немає.

На цьому місці, праворуч від Архикатедрального собору будують капличку. У ній  освячуватимуть воду стаціонарно без пересування важких металевих конструкцій, якими користувалися до цього. Попри унікальність каплички, вона буде ще й зручною. Для людей з особливими потребами, стареньких бабусь та дідусів, матерів з  візочками збудують пандус для зручного доступу до криниці та собору, розповідає священик.

Отець Андрій Романків, настоятель Архикатедрального собору Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці: "Я думаю, що в цілій Україні на сьогоднішній день немає нічого подібного. Оскільки ми хочемо, щоби вона використовувалася також в зимовий період на час посвячення Йорданської води, коли температура є дуже сувора, великі морози в Україні. Отже ця система, яка буде автоматична, буде функціонувати в такий спосіб, щоб вода не промерзала в період, коли буде подаватися. А також, щоб механізми, які подаватимуть воду були обігріті і не промерзали".

Отець Андрій Романків сподівається, що ця новинка буде цікавою для Тернополя. Зводять капличку подібно до архітектури самого Архикатедрального собору. Над проектом впродовж року безкоштовно працювали архітекрори Андрій Городій та Василь Циць.

Отець Андрій Романків, настоятель Архикатедрального собору Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці:
Надзвичайно довго працювалося – цілий рік. Для того, аби гармонійно вписувалась в архітектурний комплекс Архикатедрального собору. Тому також є кропітка робота щодо виливання колон, капітелей, які будуть відповідати тим рисам Собору, які вже існують. Також щодо самої конструкції даху, то хочемо, щоб він був із міді".

Духовенство сподівається, що будівництво каплички, яке вже розпочали, звершать до початку зими. Тоді на Водохреще віряни вже точно зможуть там освятити воду.