додому Головні У тролейбусі – 5 гривень, у маршрутці – 6. Виконком затвердив тариф...

У тролейбусі – 5 гривень, у маршрутці – 6. Виконком затвердив тариф на перевезення в транспорті

2258

У тролейбусах – 5 гривень, у маршрутках та автобусах – шість. Такі тарифи на перевезення у громадському транспорті міста сьогодні затвердив виконавчий комітет Тернопільської міської ради. При цьому врахували думку громадськості, фахівців та незалежного експерта. Діятиме цей тариф, однаковий для всіх, до 20 грудня. Опісля цього терміну вартість проїзду буде диференційованою.

Або рух усього громадського транспорту у місті відновлюється повністю, або ж угода з перевізниками буде розірвана – таку вимогу поставив міський голова минулого тижня, коли підприємці через повернення старого тарифу на проїзд вийшли на протест. Тоді на ці умови вони погодились, проте до отримання висновку незалежної експертизи щодо розрахунків тарифів. Сьогодні на засіданні виконавчого комітету міськради чиновники озвучують її результат.

– За результатами проведеної експертизи, рекомендований тариф близько 6 гривень для проїзду в тролейбусах та 7 гривень в маршрутках. Проте експерт вважає, що якщо встановити належний рівень заробітньої плати для перевізників, десь 7,5 тисяч, то за його даними, тариф встановлений мав би бути близько 8 гривень, – говорить начальник управління економіки, промисловості та праці ТМР Тетяна Корчак.

У міськраді пропонують встановити тарифи на перевезення громадським транспортом у такому розмірі: у тролейбусах 5 гривень, у маршрутках – шість. Проект рішення підтримав виконком. Тож нова ціна проїзду почне діяти з 17 листопада та буде однаковою для всіх: як користувачів карток, так і при розрахунку готівкою. Актуальним цей тариф буде до 20 грудня, далі у дію знову вступить диференційований тариф.

– Вартість оплати готівкою. або іншим методом розрахунку крім картки тернополянина буде дорожчим. Відповідно, буде розрахунок вартості такий: розрахунки карткою тернополянина в тролейбусі – 5 гривень, за готівку або інша форма розрахунку – 6 гривень. В автобусі і маршрутному таксі – 6 гривень при рохрахунку карткою тернополянина і 7 гривень при розрахунку готівкою або іншою формою розрахунку. Наша мета – масимально забати готівку від перевізників, ми до цього часу получали масу скраг від тернополян, що перевізники далі не видають квитки і чеки за проїзд. Тому ми просимо всіх тернополян виготовити електронну картку, забрати з обігу готівку, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Відсьогодні у тернополян є трохи більше місяця часу, аби встигнути виготовити картки. Опісля кожен сам визначить, за яким тарифом їздити в громадському транспорті.